Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Joe Abercrombie

   (13 produktów)

  Nim zawisną. Cykl Pierwsze prawo. Księga 2

  (okładka twarda)

  51,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Pół króla. Morze Drzazg. Tom 1

  27,29 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Ostateczny argument. Pierwsze prawo. Tom 3

  (okładka twarda)

  48,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Ostrze. Pierwsze Prawo. Tom 1

  (okładka twarda)

  53,49 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Pół wojny. Morze Drzazg. Tom 3

  (okładka miękka)

  32,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Pół świata. Morze Drzazg. Tom 2

  (okładka miękka)

  29,69 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Ostrze. Audiobook

  (okładka etui kartonowe)

  28,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Epoka obłędu T.1 Szczypta nienawiści TW w.2

  (okładka twarda)

  53,49 
  Wysyłka 3 dni robocze

  CD MP3 Ostateczny argument. Pierwsze prawo. Tom 3

  (okładka miękka)

  31,49 
  Wysyłka 3 dni robocze

  CD MP3 Nim zawisną. Pierwsze prawo. Tom 2

  (okładka miękka)

  31,49 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Joe Abercrombie

  Joe Abercrombie to brytyjski pisarz i montażysta filmowy. Ukończył studia psychologiczne. Został nominowany do British Fantasy Award oraz zdobył nagrodę Locusa. Uznano go za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy fantasy. Ponadto pracował nad filmami dokumentalnymi, popularnymi programami telewizyjnymi, a także nagraniami koncertów słynnych zespołów.

  Joe Abercrombie urodził się w 1974 r. w Lancaster. Dorastał również w tym mieście. Uczęszczał do prestiżowej szkoły Royal Grammar School. W dzieciństwie bardzo lubił gry planszowe, fabularne i komputerowe. Często tworzył mapy nieistniejących krain. Psychologię studiował na University of Manchester. Już wtedy marzył o napisaniu wielkiej powieści fantasy. Po studiach przeprowadził się do Londynu, gdzie zaczął pracować jako montażysta filmowy. W tym czasie ukończył wreszcie własną książkę, którą postanowił pokazać wydawnictwom. Niestety, na początku nikt nie był zainteresowany twórczością młodego pisarza. Po pewnym czasie jednak zwrócił uwagę jednego z wydawców, dzięki któremu wreszcie wydano jego wymarzoną powieść. W ten sposób rozpoczęła się wieloletnia przygoda z literaturą, a książki tego twórcy przetłumaczono wkrótce na kilkadziesiąt języków.

  Twórczość tego pisarza to przede wszystkim fantasy, w którym nie brakuje konfliktów politycznych lub wojen. Do tego twórca dorzuca bardzo osobiste przygody wyrazistych bohaterów, a przy tym często pisze żartobliwe dialogi. Jego książki są przeznaczone dla dorosłych czytelników, a także dla młodzieży. Autor mieszka z żoną i dziećmi w Bath oraz wciąż tworzy nowe opowieści fantasy.

  "Mądrość tłumu" - Joe Abercrombie łączy w swojej twórczości lekki styl opowieści z ogromnym rozmachem wymyślanych światów. Czytelnik odkrywa straszliwe spiski, prowadzące do rewolucji i wojen rozgrywających się w szczegółowo zaprojektowanych krainach fantasy. Na uwagę zasługują również barwne postacie, które łatwo zapadają w pamięć.

  Ładowanie...