Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Joanna Gierak-Onoszko

 (2 produktów)

27 śmierci Toby'ego Obeda

(okładka zintegrowana)

5/5
29,05 42,00 zł −31%
Wysyłka 21 Styczeń, Piątek

27 śmierci Toby'ego Obeda audiobook

(okładka miękka)

27,22 39,00 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Joanna Gierak-Onoszko

Joanna Gierak-Onoszko to ceniona polska dziennikarka, pisarka i felietonistka. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Polskiej Szkole Reportażu. Współpracowała z wieloma znanymi czasopismami i otrzymała nagrodę za najlepszy reportaż prasowy na Festiwalu Wrażliwym.

Joanna Gierak-Onoszko była nominowana do Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego, co zapewniła sobie dzięki wyjątkowemu reportażowi na temat lekarzy i wolontariuszy pomagającym uchodźcom. Na bohaterów swoich tekstów lubi wybierać postacie nieoczywiste, które zwykle pozostają w tle oraz nie zwracają na siebie publicznej uwagi. Ponadto szuka bardzo nietypowych tematów. Niezwykle ceniony tekst o międzynarodowej akcji ratowania psa z Aleppo zapewnił jej dużą popularność, a także uznanie wśród krytyków. W swojej twórczości bardzo często podejmuje trudną tematykę społeczną i problematykę związaną z prawami człowieka.

"27 śmierci Toby'ego Obeda" - to książka Joanny Gierak-Onoszko o Kanadzie, w której spędziła dwa lata, dokładnie poznając kulturę i trudną historię tego kraju. Przede wszystkim podejmuje problematykę społeczną, z jaką kanadyjscy obywatele spotykali się od XIX w. To dramatyczna opowieść o grupach społecznych, które cierpiały prześladowania. Ich straszne przeżycia podważają nieraz utopijny wizerunek współczesnej Kanady. Warto poznać opowieść tych ludzi, by zobaczyć, jak złożona często bywa rzeczywistość w nawet najbogatszych krajach świata.

Ładowanie...