Xi

Joan Aiken

 (2 produktów)

Brud. Cuchnąca historia higieny

(okładka twarda)

50,99 
Wysyłka dzisiaj

Ogród do składania. Opowieści zebrane o rodzinie..

Joan Aiken

(okładka twarda)

31,29 
Wysyłka dzisiaj

Joan Aiken

Joan Delano Aiken urodziła się 4 września 1924, a zmarła 4 stycznia 2004 roku. Była brytyjską pisarką specjalizującą się w beletrystyce science fiction i alternatywnych powieściach historycznych dla dzieci. Jest laureatką licznych nagród w dziedzinie literatury, w tym: nagrody im. Lewisa Carrolla, im. Edgara Allana Poego, Medalu Carnegie oraz nagrody przyznawanej przez "New York Times".

Joan Aiken była nauczana w domu przez matkę do dwunastego roku życia, a od 1936 do 1940 uczęszczała do szkoły dla dziewcząt w North Oxford. Nigdy nie studiowała na uniwersytecie. Zamiast tego już od najmłodszych lat pisała opowiadania, swoją pierwszą pełnowymiarową powieść ukończyła, gdy miała szesnaście lat, a jej pierwsze opowiadanie dla dorosłych zostało przyjęte do publikacji, gdy miała siedemnaście lat.

Joan Aiken przez całą swoją karierę wydała ponad sto książek, w tym kilkanaście zbiorów opowiadań fantasy, dramatów i wierszy, a także powieści współczesnych i historycznych dla dorosłych i dzieci. Przez całe życie była ogromną fanką opowieści o duchach, o czym świadczy tematyka jej powieści. Niektóre z jej książek skupiają się na mrożących krew w żyłach lub nadprzyrodzonych wydarzeniach. Wiele z jej powieści w tym "Kroniki wilków" zostało osadzonych w alternatywnej historycznie rzeczywistości, w której Jakub II nigdy nie został obalony i to zwolennicy gałęzi hanowerskiej nieustannie agitują przeciwko monarchii. Te książki również bawią się topografią Londynu, dodając nieistniejące dzielnice, w tym między innymi Canal District.

Ładowanie...