Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Janusz Szostak

   (8 produktów)

  Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks

  (okładka miękka)

  20,79 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Słowik. Skazany na bycie gangsterem

  (okładka miękka)

  23,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Co się stało z Iwoną Wieczorek. Śledztwa Szostaka

  (okładka miękka)

  23,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Bandyci i celebryci. Zło bywa koszące.

  20,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Widziadła świadectwa z zaświatów

  (okładka miękka)

  20,79 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Otchłań grzechu

  (okładka miękka)

  23,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Komando Śmierci.

  (okładka miękka)

  20,79 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Janusz Szostak

  Janusz Szostak jest pisarzem, dziennikarzem śledczym specjalizującym się w trudnych sprawach kryminalnych, działaczem społecznym i autorem popularnych książek łączących w sobie reportaż z konwencją powieści kryminalnej.

  Pisarz urodził się 1 marca 1957 roku. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako wydawca prasy lokalnej i magazynu kryminalnego "Reporter". Kierował działami sensacji oraz reportażu w "Expressie Wieczornym", gdzie zajmował się głównie zagadnieniami związanymi z przestępczością zorganizowaną w Polsce. Współpracował jako reportażysta z licznymi redakcjami w Polsce, między innymi z "Tygodnikiem Powszechnym", "Spotkaniami", "Nowym Światem", "Konfrontacjami", "Tygodnikiem Kulturalnym". Był przewodniczącym Porozumienia Centrum województwa skierniewickiego i działaczem NSZZ Solidarność w mediach.

  Janusz Szostak wydaje również serwis Crime.com oraz prowadzi fundację Na Tropie, zajmującą się wyjaśnianiem spraw kryminalnych i niesieniem pomocy ofiarom i świadkom przestępstw. Jako pisarz zadebiutował powieścią "Otchłań grzechu". Obecnie najbardziej znany jest z licznych książek śledczych - reportaży opisujących sprawy będące kiedyś na pierwszych stronach gazet i mimo upływu lat wciąż niewyjaśnionych. Jako reportera śledczego motywuje go przede wszystkim potrzeba dotarcia do prawdy.

  Książki Janusza Szostaka charakteryzuje wysoka wrażliwość społeczna wynikająca z faktu, że najważniejsi są dla niego ludzie - ich tragedie, dramaty, walka z system sprawiedliwości. Efektem są prawdziwe, mocne historie, przejmujące tym bardziej, że oparte na faktach. Autor wkłada w swoją twórczość ogrom pracy - rozmawia z dziesiątkami osób związanymi z daną sprawą, przez lata zbiera informacje i niezbędną wiedzę. Słowem: prowadzi pełnoprawne śledztwo charakteryzujące się śledczą precyzją, empatią i naciskiem na szczegóły. Książki takie, jak "Kto zabił Iwonę Wieczorek?", "Urwane ślady", "Komando Śmierci", "Słowik. Skazany na bycie gangsterem", "Gangsterskie egzekucje" czy "Byłam dziewczyną mafii" to porcja doskonałej literatury z pogranicza dziennikarstwa śledczego i kryminału z unikalnym opisem autentycznych ludzkich dramatów.

  Ładowanie...