Xi
 » Janusz Gajos
cofnij do Filmy

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Janusz Gajos

   (4 produktów)

  Janusz Gajos

  Janusz Gajos to z pewnością jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów teatralnych oraz filmowych. Urodził się w 1939 r. w Dąbrowie Górniczej. W 1965 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. To już wtedy otrzymał propozycję swojej najpopularniejszej roli, która przyniosła mu wielką szansę, ale także problemy. Jego bohaterska postać z telewizyjnej serii "Czterej pancerni i pies" była tak rozpoznawalna, że długo aktorowi nie chciano zaproponować innych ról.

  W 1970 r. zamieszkał w Warszawie, gdzie występował chociażby w Teatrze Polskim oraz Teatrze Dramatycznym. Z czasem zaczął pojawiać się w Teatrze Telewizji i znów w rolach filmowych. Współpracował z Kazimierzem Kutzem, Olgą Lipińską oraz Andrzejem Wajdą. Przez wiele lat był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Obecnie Janusz Gajos bardzo często występuje w cenionych produkcjach telewizyjnych i w znakomitych filmach. Jest niezwykle wszechstronnym aktorem, który pokonał stereotypy oraz odnalazł stałe miejsce w aktorskim świecie. Za swoją działalność artystyczną otrzymał ogromną ilość nagród i wyróżnień.

  "Czterej pancerni i pies" - wyjątkowa wersja ponadczasowego serialu, który przyniósł ogromną popularność Januszowi Gajosowi. Nowe wydanie zawiera materiał poddany rekonstrukcji obrazu i dźwięku, dzięki czemu można oglądać odcinki w wysokiej jakości, dopasowanej do nowoczesnego sprzętu. To wspaniała okazja, by przypomnieć sobie jedną z najbardziej znanych polskich produkcji.

  Ładowanie...