Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  James Fadiman

   (2 produktów)

  Przewodnik psychodelicznego podróżnika

  James Fadiman

  (okładka miękka)

  36,49 
  Wysyłka 24 godziny

  James Fadiman

  James Fadiman przyszedł na świat 27 maja 1939 roku, jest amerykańskim pisarzem i psychologiem, znanym ze swoich badań nad mikrodawkowaniem psychodelików. Wraz z Robertem Fragerem współtworzył Instytut Psychologii Transpersonalnej, który później przekształcono w Uniwersytet Sofijski.

  James Fadiman uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Harvarda w 1960 roku oraz tytuł magistra i doktora psychologii na Uniwersytecie Stanforda, doktorat ukończył w 1965. Podczas pobytu w Paryżu w 1961, jego przyjaciel i były pracownik Uniwersytetu Harvarda, Ram Dass (wtedy znany jako Richard Alpert), zapoznał go z psychodelikami (psylocybiną). Później - jako student studiów magisterskich na Stanford, Fadiman sam przeprowadzał innych przez działanie psychodelików. Miało to miejsce w Międzynarodowej Fundacji Myrona Stolaroffa na rzecz Badań Zaawansowanych w Menlo Park w Kalifornii.

  Fadiman w trakcie studiów pracował także nad badaniami komputerów sieciowych, jednocześnie był członkiem zespołu, który pracował nad substancjami psychodelicznymi w terapii, którego prace zostały jednak wstrzymane w 1966 roku. Obecnie jest zwolennikiem mikrodozowania tego typu substancji, nadal zbiera raporty od tych, którzy praktykują taki rodzaj dawkowania.

  James Fadiman i Robert Frager opublikowali w 1976 roku podręcznik teorii osobowości zatytułowany "Osobowość i rozwój osobisty", który był jednym z pierwszych, który połączył wschodnie teorie osobowości z podejściem zachodnim.

  Ładowanie...