Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jakub Bobrowski

 (4 produktów)

Mitologia słowiańska

Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

(okładka twarda)

30,39 49,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu

Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

(okładka twarda)

5/5
24,29 39,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Czarty, biesy, zjawy. Opowieści... audiobook

Mateusz Wrona, Jakub Bobrowski

(okładka etui kartonowe)

24,39 32,95 zł −26%
Wysyłka 3 dni robocze

Mitologia słowiańska (2020)

Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

(okładka twarda)

5/5
31,69 44,90 zł −29%
Wysyłka 3 dni robocze

Jakub Bobrowski

Dr hab. Jakub Bobrowski jest językoznawcą i pracownikiem naukowym Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk. Edukację odebrał na Uniwersytecie Jagiellońskim - najpierw w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, gdzie uzyskał tytuł magistra filologii polskiej, a następnie na studiach doktoranckich na Wydziale Polonistyki. Tematem jego monografii habilitacyjnej była językowa stylizacja historyczna w dziełach audiowizualnych.

Jakub Bobrowski był członkiem zespołu Pracowni Słownika Wielkiego Języka Polskiego IJP PAN i aktywnie uczestniczył w projektach badawczych nad rozwojem słownika. Obok semantyki i leksykografii współczesnej polszczyzny zakres jego zainteresowań naukowych obejmuje dziedziny takie, jak studia nad językiem i tekstem artystycznym oraz polszczyzną w filmach.

We współpracy z Mateuszem Wroną Bobrowski wydał także dwie książki popularne, poświęcone kulturze i wierzeniom prasłowiańskim, łączące wysoką zawartość merytoryczną z fabularyzowaną formą. Zarówno "Mitologia słowiańska", jak i "Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu" zostały bardzo dobrze przyjęte przez czytelników - zarówno tych poszukujących rzetelnych informacji na temat Słowiańszczyzny, jak i rozmiłowanych w literaturze fantasy.

Ładowanie...