Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jakub Bobrowski

   (3 produktów)

  Mitologia słowiańska

  Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

  (okładka twarda)

  35,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu

  Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

  (okładka twarda)

  25,89 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Czarty, biesy, zjawy. Opowieści... audiobook

  Mateusz Wrona, Jakub Bobrowski

  (okładka etui kartonowe)

  19,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Jakub Bobrowski

  Dr hab. Jakub Bobrowski jest językoznawcą i pracownikiem naukowym Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk. Edukację odebrał na Uniwersytecie Jagiellońskim - najpierw w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, gdzie uzyskał tytuł magistra filologii polskiej, a następnie na studiach doktoranckich na Wydziale Polonistyki. Tematem jego monografii habilitacyjnej była językowa stylizacja historyczna w dziełach audiowizualnych.

  Jakub Bobrowski był członkiem zespołu Pracowni Słownika Wielkiego Języka Polskiego IJP PAN i aktywnie uczestniczył w projektach badawczych nad rozwojem słownika. Obok semantyki i leksykografii współczesnej polszczyzny zakres jego zainteresowań naukowych obejmuje dziedziny takie, jak studia nad językiem i tekstem artystycznym oraz polszczyzną w filmach.

  We współpracy z Mateuszem Wroną Bobrowski wydał także dwie książki popularne, poświęcone kulturze i wierzeniom prasłowiańskim, łączące wysoką zawartość merytoryczną z fabularyzowaną formą. Zarówno "Mitologia słowiańska", jak i "Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu" zostały bardzo dobrze przyjęte przez czytelników - zarówno tych poszukujących rzetelnych informacji na temat Słowiańszczyzny, jak i rozmiłowanych w literaturze fantasy.

  Ładowanie...