Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jacob Aagaard

   (2 produktów)

  Agresywne szachy. Podręcznik walki

  (okładka miękka)

  35,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Agresywne szachy. Część 2

  (okładka miękka)

  38,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Jacob Aagaard

  Jacob Aagaard przyszedł na świat 31 lipca 1973 roku w Danii. Jest szkockim arcymistrzem szachowym i brytyjskim mistrzem szachowym z 2007 roku. Jest trzecim najwyżej ocenianym graczem w Szkocji od lipca 2021, z ranking szachowym Elo wynoszącym 2477. Jego szczytowy ranking to 2542.

  Jacob Aagaard w 2004 roku zajął drugie miejsce w szkockich mistrzostwach w szachach. W 2005 roku zajął pierwsze miejsce w mistrzostwach Szkocji, ale nie był obywatelem Wielkiej Brytanii, więc tytuł przypadł Craigowi Pritchettowi. W 2012 roku zdobył tytuł, bowiem pierwszy raz grał i był uprawniony do zwycięstwa oraz tytułu jako obywatel Wielkiej Brytanii.

  Jest także projektantem szachów i współwłaścicielem wydawnictwa szachowego Quality Chess. W tym samym czasie zdobywa także kolejne uprawnienia także jako nauczyciel, w 2011 roku Aagaard otrzymał tytuł FIDE Senior Trainer.

  Jacob Aagaard jest także autorem licznych książek o szachach oraz jedynym pisarzem szachowym na świecie, który zdobył wszystkie cztery najważniejsze nagrody Book of the Year: English Chess Federation (2010), ChessCafe.com (2001), Association of Chess Professionals (2013) oraz Boleslavsky Medal od komitetu trenerów FIDE (2012). Spod jego pióra wyszło ponad dwadzieścia książek, a w tym tytuły wydane także na rynku polskim: "Agresywne szachy. Podręcznik walki", "Tajemnice gry pozycyjnej", "Eksperci przeciwko Sycylijskiej".

  Ładowanie...