Xi

Jacob Aagaard

 (3 produktów)

Agresywne szachy. Podręcznik walki

Jacob Aagaard

(okładka miękka)

39,89 
Wysyłka dzisiaj

Agresywne szachy. Część 2

Jacob Aagaard

(okładka miękka)

46,29 
Wysyłka dzisiaj

Eksperci przeciwko Sycylijskiej

John Shaw, Jacob Aagaard

(okładka miękka)

25,69 
Wysyłka dzisiaj

Jacob Aagaard

Jacob Aagaard przyszedł na świat 31 lipca 1973 roku w Danii. Jest szkockim arcymistrzem szachowym i brytyjskim mistrzem szachowym z 2007 roku. Jest trzecim najwyżej ocenianym graczem w Szkocji od lipca 2021, z ranking szachowym Elo wynoszącym 2477. Jego szczytowy ranking to 2542.

Jacob Aagaard w 2004 roku zajął drugie miejsce w szkockich mistrzostwach w szachach. W 2005 roku zajął pierwsze miejsce w mistrzostwach Szkocji, ale nie był obywatelem Wielkiej Brytanii, więc tytuł przypadł Craigowi Pritchettowi. W 2012 roku zdobył tytuł, bowiem pierwszy raz grał i był uprawniony do zwycięstwa oraz tytułu jako obywatel Wielkiej Brytanii.

Jest także projektantem szachów i współwłaścicielem wydawnictwa szachowego Quality Chess. W tym samym czasie zdobywa także kolejne uprawnienia także jako nauczyciel, w 2011 roku Aagaard otrzymał tytuł FIDE Senior Trainer.

Jacob Aagaard jest także autorem licznych książek o szachach oraz jedynym pisarzem szachowym na świecie, który zdobył wszystkie cztery najważniejsze nagrody Book of the Year: English Chess Federation (2010), ChessCafe.com (2001), Association of Chess Professionals (2013) oraz Boleslavsky Medal od komitetu trenerów FIDE (2012). Spod jego pióra wyszło ponad dwadzieścia książek, a w tym tytuły wydane także na rynku polskim: "Agresywne szachy. Podręcznik walki", "Tajemnice gry pozycyjnej", "Eksperci przeciwko Sycylijskiej".

Ładowanie...