Xi

Jacek Międlar

 (2 produktów)

Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach

Jacek Międlar

(okładka miękka)

52,19 
Wysyłka dzisiaj

Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza

Jacek Międlar

(okładka miękka)

40,69 
Wysyłka dzisiaj

Jacek Międlar

Jacek Międlar przyszedł na świat w 1989 roku w Rzeszowie. Jest byłym księdzem katolickim, pisarzem blogerem, publicystą. Związany z ruchami narodowymi, a znany jest głównie z uczestnictwa w Marszach Nieodległości, jak również wielu kontrowersyjnych i obraźliwych wypowiedzi na temat między innymi polityków i hierarchów kościelnych.

Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w maju 2015 roku, posługę kapłańską rozpoczął we Wrocławiu, w 2016 roku został przeniesiony do Zakopanego. W tym samym roku przeszedł w stan świecki.

W lutym 2018 roku został ukarany sześcioma miesiącami ograniczenia wolności połączonymi z obowiązkiem pracy na cele społeczne za znieważenie Joanny Scheuring-Wielgus. Posłanka skomentowała wtedy słowa Międlara, które padły podczas kazania w katedrze w Białymstoku. Nie było to jednak jego pierwsze spotkanie z wymiarem sprawiedliwości, już wcześniej zgłaszano zastrzeżenia wobec jego kazań, jednak we wcześniejszej sprawie oddalono zarzuty. W 2019 roku zatrzymany przez ABW pod zarzutem propagowania faszyzmu lub innego systemu totalitarnego.

Jacek Międlar jest autorem dwóch książek "Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" oraz "Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza".

Ładowanie...