Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jacek Międlar

   (4 produktów)

  Sąsiedzi. Tom 1

  (okładka miękka)

  49,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Sąsiedzi. Tom 2

  (okładka miękka)

  49,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach

  (okładka miękka)

  45,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza

  (okładka miękka)

  37,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Jacek Międlar

  Jacek Międlar przyszedł na świat w 1989 roku w Rzeszowie. Jest byłym księdzem katolickim, pisarzem blogerem, publicystą. Związany z ruchami narodowymi, a znany jest głównie z uczestnictwa w Marszach Nieodległości, jak również wielu kontrowersyjnych i obraźliwych wypowiedzi na temat między innymi polityków i hierarchów kościelnych.

  Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w maju 2015 roku, posługę kapłańską rozpoczął we Wrocławiu, w 2016 roku został przeniesiony do Zakopanego. W tym samym roku przeszedł w stan świecki.

  W lutym 2018 roku został ukarany sześcioma miesiącami ograniczenia wolności połączonymi z obowiązkiem pracy na cele społeczne za znieważenie Joanny Scheuring-Wielgus. Posłanka skomentowała wtedy słowa Międlara, które padły podczas kazania w katedrze w Białymstoku. Nie było to jednak jego pierwsze spotkanie z wymiarem sprawiedliwości, już wcześniej zgłaszano zastrzeżenia wobec jego kazań, jednak we wcześniejszej sprawie oddalono zarzuty. W 2019 roku zatrzymany przez ABW pod zarzutem propagowania faszyzmu lub innego systemu totalitarnego.

  Jacek Międlar jest autorem dwóch książek "Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" oraz "Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza".

  Ładowanie...