Jacek Adamczyk
Dr Jacek Adamczyk to pisarz i autor znany z konkursu na dziennik pandemiczny, który zdobył duży rozgłos w Polsce. Autor urodził się w 1958 r. Jego rodzinne miasto to Bielsko-Biała.
Dr Jacek Adamczyk studiował romanistykę oraz filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończył również studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Należał do opozycji demokratycznej, przeciwstawiającej się komunistycznej władzy. Był również związany z krakowskim środowiskiem artystycznym. Ponadto współpracował z grupą SUR.
Dr Jacek Adamczyk swoje zainteresowania artystyczne nie ogranicza do jednej dziedziny. Z wielkim zamiłowaniem odkrywa malarstwo, muzykę i literaturę. Wśród wybitnych twórców oraz myślicieli, których niezwykle ceni, znaleźli się chociażby Martin Heidegger, Karl Popper, Ernest Hemingway i Pablo Picasso. Ponadto autor lubi podróże, a zwłaszcza wycieczki górskie. Twórczość tego pisarza została doceniona podczas konkursu na dziennik pandemiczny, nagradzającego najciekawsze utwory artystyczne związane z czasem pandemicznym.
"Świat w grupie ryzyka" - zbiór tekstów, które zostały wyłonione w konkursie na dziennik pandemiczny. Organizatorzy chcieli nagrodzić wyjątkowych twórców, komentujących okres covidowy. Utwory Walerego Butewicza, Jacka Adamczyka i Miłosza Tomkowicza składają się na błyskotliwie opracowaną, erudycyjną oraz autoanalityczną całość, krążącą wokół tematyki związanej z wydarzeniami pandemicznymi. Świat ma charakter pandemiczny jednocześnie przez COVID19 i zupełnie inne zjawiska, a zaskakujące obserwacje autorów łączą się z charakterystyką przekazów medialnych oraz problematyką kulturową i społeczną.









