Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Herve Le Tellier

   (2 produktów)

  Anomalia

  Herve Le Tellier

  (okładka miękka)

  29,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Wszystkie szczęśliwe rodziny

  Herve Le Tellier

  (okładka miękka)

  28,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Herve Le Tellier

  Hervé Le Tellier urodził się 21 kwietnia 1957 roku. Jest francuskim pisarzem i językoznawcą, członkiem międzynarodowej grupy literackiej Oulipo (Ouvroir de Littérature Potentielle - Warsztat Literatury Potencjalnej). Jest jej czwartym prezesem. Inni ważni członkowie to Raymond Queneau, Georges Perec, Italo Calvino, Jacques Roubaud, Jean Lescure i Harry Mathews.

  Herve Le Tellier rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz naukowy i dołączył do Oulipo w 1992 roku. Jako autor zwrócił na siebie uwagę w 1998 roku, publikując we Francji swoją książkę "Les amnésiques n'ont rien vécu d'inoubliable" czyli zbiór tysiąca bardzo krótkich zdań, wszystkie zaczynające się od "Chyba tak...", wydanie angielskie ksiażki nosi tytuł "A Thousand Pearls (for a Thousand Pennies)". Następnie autor zaprezentował dosyć skomplikowaną powieść "Le voleur de nostalgie", która jest hołdem złożonym włoskiemu pisarzowi Italo Calvino.

  W 2002 roku został współautorem strony internetowej gazety "Le Monde", gdzie odpowiadał za krótką kronikę satyryczną zatytułowaną "Papier de verre" czyli "Szklany papier". Między innymi razem z Fredericem Pagesem założył „Stowarzyszenie Przyjaciół Jean-Baptiste Botul”, aby promować fikcyjnego filozofa i jego szkołę "botulizmu”.

  Na polski rynek wydawniczy trafiła jak dotąd jedna jego powieść "Anomalia". Jest to powieść niezwykle ciężka do sklasyfikowania, łączy w sobie elementy pastiszu, thrillera, eksperymentu myślowego, satyry polityczna, powieści science fiction, a także psychologiczno-obyczajowej. Akcja toczy się wokół tytułowej anomalii, na skutek której ten sam samolot z tymi samymi pasażerami na pokładzie, ląduje w miejscu docelowym dwa razy w przeciągu dwóch miesięcy. Bohaterowie i ich bliscy spotykają się więc z kopiami samych siebie, starszymi o kilka miesięcy.

  Ładowanie...