Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Henrik Fexeus

 (1 produktów)

Mentalista. Tom 1

5/5
32,08 49,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Henrik Fexeus

Henrik Fexeus przyszedł na świat 29 września 1971 roku, jest szwedzkim mentalistą, autorem i gospodarzem telewizyjnym. Od 2005 roku jest częstym gościem, jako ekspert od mowy ciała i komunikacji niewerbalnej w telewizji i prasie. Henrik Fexeus urodził się w Örebro w Szwecji i dorastał w Vallentuna, gdzie przeprowadził się w wieku siedmiu lat. Henrik posiada licencjat z filozofii, którą ukończył na Uniwersytecie Sztokholmskim, zaraz po studiach pracował w branży związanej z komunikacją i marketingiem.

Fexeus napisał siedem książek o praktycznym zastosowaniu psychologii. Jego pierwsza książka "Sztuka czytania w myślach" została wydana w 2007 roku. W 2010 roku otrzymał nagrodę sprzedaży Pocket Platinum. Jego druga książka "Kiedy robisz, co chcę" została wydana w 2008 roku i otrzymała w 2010 nagrodę Pocket Gold.

Od 2019 roku jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, w tym chiński, rumuński, rosyjski, japoński i portugalski. Książki Fexeus sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Od 2019 roku jego książki są publikowane regularnie także w Wielkiej Brytanii.

Z publikacją książki "Gra o władzę" wiązał się niewielki skandal, początkowo na okładce zamieszczono zdjęcie Henrika z diabelskimi rogami, ale obraz wywołał negatywna reakcję pośród czytelników spoza Szwecji, więc zdjęcie zostało zmienione na Henrika z aureolą i anielskimi skrzydłami.

W 2015 roku Henrik Fexeus wydał grę planszową "Walka o władzę" – manipulacyjną grę rodzinną. Gra została oparta na technikach psychologicznych, o których pisał Fexeus w poprzednich książkach i została zaprojektowana przez Henrika Fexeusa i Pera Nystedta.

W 2017 roku zadebiutował jako pisarz fabularny w thrillerze typu urban fantasy "The Lost: The Last Illusion". W 2019 roku po raz pierwszy współpracował z innym pisarzem przy książce "RELOAD", której współautorem jest Catharina Edlund. W 2022 została wydana kolejna książka fabularna pt. "Mentalista. Tom 1", której współautorką jest znana pisarka Camilla Lackberg.

Ładowanie...