Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Heiko Bellmann

   (4 produktów)

  Pająki i inne pajęczaki. Spotkania z przyrodą

  Heiko Bellmann

  (okładka miękka)

  50,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Owady. Spotkania z przyrodą

  Heiko Bellmann

  (okładka miękka)

  34,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Błonkówki. Przewodnik entomologa

  Heiko Bellmann

  (okładka twarda)

  40,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Szarańczaki. Przewodnik entomologa

  Heiko Bellmann

  (okładka miękka)

  40,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Heiko Bellmann

  Heiko Bellmann (1950-2014) - niemiecki naukowiec, biolog, zoolog i fotograf przyrody. Studiował biologię na Uniwersytecie w Getyndze. W 1975 r. rozpoczął pracę jako asystent na Uniwersytecie w Ulm. Z tą uczelnią był związany przez całe życie zawodowe. Doktoryzował się w 1979 r. na Wydziale Przyrodniczo-Matematycznym, a praca doktorska dotyczyła etologii pszczół.

  Prowadził badania przede wszystkim na terenie Europy Centralnej i w regionie basenu Morza Śródziemnego. W kręgu jego zainteresowań znajdowały się głównie owady i pająki. Od połowy lat osiemdziesiątych był autorem zdjęć do wszystkich swoich publikacji. Dokumentacja fotograficzna jego prac naukowych to zbiór ponad 50 tysięcy kolorowych zdjęć i slajdów.

  Bellmann opublikował ponad pięćdziesiąt książek przyrodniczych i popularnonaukowych. Współtworzył "Nature Encyclopedia of Europe" (1992) oraz "Encyclopedia of Natural Insect" (1994). Wspólnie z Klausem Honomichlem kontynuował projekt multimedialny "Insect biology and ecology" zainicjowany przez Wernera Jacobsa. Przez długie lata współpracował z Wydawnictwem Franckh Kosmos Verlags GmbH & Co.

  Na polskim rynku wydawniczym książki Bellmana publikuje między innymi Wydawnictwo Multico. Dotychczas ukazały się następujące tytuły: "Pająki i inne pajęczaki", "Owady", "Atlas motyli. Poradnik obserwatora".

  Ładowanie...