Hannie Van Genderen
Hannie van Genderen jest holenderską psycholożką kliniczną, psychoterapeutką oraz superwizorką i trenerką indywidualnej i grupowej terapii schematów.
Wysyłka pojutrze
352 str.
okładka miękka
Wysyłka pojutrze
192 str.
okładka miękka
W latach 1987-2017 jako klinicysta Hannie van Genderen była zaangażowana w badania naukowe dotyczące leczenia szerokiego zakresu zaburzeń psychicznych na Uniwersytecie w Maastricht. Podczas tych badań ściśle współpracowała z profesorem Arnoudem Arntzem i innymi badaczami. Od samego początku, czyli od 1996 roku, jako uczennica J. Younga, A. Becka i C. Padesky'ego zajmowała się wprowadzeniem (schematycznej) psychoterapii zaburzeń osobowości w Holandii.
Hannie van Genderen była jednym z założycieli Holenderskiego Towarzystwa Terapii Schematów i ISST (Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematów). Od ponad 30 lat uczy innych, od 20 lat kładąc nacisk na terapię schematów. Oprócz własnych kursów i warsztatów terapii schematów ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu różnych programów edukacyjnych (takich jak programy psychoterapii, psychologii zdrowia psychicznego i psychologii klinicznej).
Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia w kilku krajach Europy poza Holandią (m.in. w Aarhus, Berlinie, Freiburgu, Genewie, Moguncji, Oksfordzie, Warszawie, Zurychu), a także w Nowym Jorku oraz, ostatnio w Moskwie.
W 2005 roku Hannie van Genderen wraz z profesorem A. Arntzem opublikowała swoją pierwszą książkę "Terapia schematów w zaburzeniach osobowości typu borderline". Ta książka została przetłumaczona na siedem języków. W 2012 roku ukazała się jej druga książka "Emocjonalne pułapki przeszłości. Jak przełamać negatywne wzorce zachowań" napisała ją wspólnie z Gittą Jacob oraz Laurą Seebauer. Ta książka jest obecnie dostępna w pięciu językach.







