Xi

Graham Hancock

 (4 produktów)

Ślady palców bogów

Graham Hancock

(okładka miękka)

39,99 
Wysyłka 24 godziny

Magowie bogów

Graham Hancock

(okładka miękka)

38,49 
Wysyłka 24 godziny

Strażnik tajemnic

Robert Bauval, Graham Hancock

(okładka miękka)

32,49 
Wysyłka 24 godziny

Ślady palców bogów

Graham Hancock

(okładka miękka)

44,89 
Wysyłka 3 dni robocze

Graham Hancock

Graham Bruce Hancock urodził się 2 sierpnia 1950 roku. Jest brytyjskim pisarzem i dziennikarzem, znanym z głoszenie pseudonaukowych teorii dotyczących głównie starożytnych cywilizacji, zmian na Ziemi, kamiennych pomników lub megalitów, odmiennych stanów świadomości, starożytnych mitów oraz danych astronomicznych lub astrologicznych z przeszłości.

Hancock urodził się w Edynburgu, w Szkocji, jednak w wieku trzech lat przeprowadził się z rodzicami do Indii, gdzie jego ojciec pracował jako chirurg. Po powrocie do Wielkiej Brytanii ukończył Uniwersytet Durham w 1973 roku, otrzymując dyplom z wyróżnieniem z socjologii.

Hancock opisuje siebie jako niekonwencjonalnego myśliciela, który zadaje kontrowersyjne pytania dotyczące przeszłości ludzkości. Przed 1990 rokiem jego prace dotyczyły głównie problemów rozwoju gospodarczego i społecznego. Od 1990 roku jego prace skupiają się głównie na spekulacyjnych powiązaniach, jakie tworzy między różnymi zjawiskami archeologicznymi, historycznymi i międzykulturowymi.

Graham Hancock w swoich pracach propaguje między innymi teorię kultury-matki, z której, jak wierzy, wzięły początek starożytne cywilizacje. Jego książki nie są jednak zaliczane do pozycji historycznych czy naukowych, nie były bowiem recenzowane, ani publikowane w jakichkolwiek czasopismach naukowych. Ponadto w jego pracach dosyć często pojawia się teoria "korelacji Oriona”, która zakłada, że ​​istnieje korelacja między położeniem trzech największych piramid kompleksu w Gizie, a Pasem Oriona w konstelacji Oriona, zgodna z intencją pierwotnych budowniczych kompleksu piramid w Gizie.

Ładowanie...