Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Giuseppe Brillante

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Giuseppe Brillante nie posiada żadnych dostępnych produktów

Giuseppe Brillante

Giuseppe Brillante urodził się w 1967 roku, jest autorem przyrodniczych książek oraz artykułów, specjalizuje się w literaturze dla dzieci, aktualnie mieszka i pracuje w Mediolanie.

Giuseppe Brillante zaczął pisać zaraz po ukończeniu studiów pedagogicznych, jego pierwszy artykuł ukazał się w 1994 roku. Trzy lata później rozpoczęła się długa współpraca z wydawnictwem Airone, która nakreśliła jego dalszą karierę zawodową. Brillante specjalizuje się literaturze naukowej i przyrodniczej oraz reportażu podróżniczym. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o naturze poprzez historie skupiające się na dziejach naszej planety oraz życiu na nim panującym.

Dla Giuseppe Brillante natura ma szczególny urok. Jest przekonany, że jedynym sposobem na wygranie bitwy o nasz ekosystem oraz żyjące w nim zwierzęta jest przekazanie ludziom wiedzy oraz pasji, ponieważ, jak sam mówi, żaden człowiek nigdy nie uratuje tego, czego nie kocha.

Jest autorem kilku książek, między innymi: "Ötzi. Człowiek, który wyszedł z lodu”, opowiadającej niesamowitą historię mumii Similaun, znalezionej w alpejskich lodowcach, gdzie zachowała się od 5300 lat. "Obserwacja ptaków w Europie” to przegląd lokalizacji i podróż do ostatnich dziewiczych zakątków naszego kontynentu. Jedna z najnowszych książek "Ekologia wyjaśniona dzieciom” to pozycja poświęcona problemom naszej planety i możliwym rozwiązaniom, jest przeznaczona dla młodych ludzi (i dla nauczycieli) i ma przyczynić się do narodzin świadomości ekologicznej, której bezwzględnie potrzebujemy.

Ładowanie...