Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

George Samuel Clason

 (2 produktów)
?

Najbogatszy człowiek w Babilonie

George Samuel Clason

(okładka twarda)

29,59 
Wysyłka dzisiaj

Najbogatszy człowiek w Babilonie audiobook

George Samuel Clason

(okładka etui kartonowe)

17,89 
Wysyłka dzisiaj

George Samuel Clason

George Samuel Clason przyszedł na świat 7 listopada 1874, zmarł 5 kwietnia 1957 roku, był amerykańskim pisarzem. Największą popularność zyskał dzięki książce "Najbogatszy człowiek w Babilonie", którą po raz pierwszy opublikowano w 1926 roku.

Clason urodził się w Luizjanie w stanie Missouri. Uczęszczał na Uniwersytet Stanu Nebraska. Służył w armii Stanów Zjednoczonych podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej.

Lason założył dwie firmy: Clason Map Company w Denver w stanie Kolorado i Clason Publishing Company. Firma Clason Map Company jako pierwsza opublikowała atlas drogowy Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale nie przetrwała Wielkiego Kryzysu.

Clason jest najbardziej znany z autorstwa serii broszur informacyjnych o gospodarności, przedsiębiorczości i o tym, jak osiągnąć sukces finansowy. Zaczął pisać broszury w 1926 roku, używając przypowieści osadzonych w starożytnym Babilonie. Banki i towarzystwa ubezpieczeniowe zaczęły rozpowszechniać przypowieści, a najsłynniejsze z nich zostały zebrane w książce "Najbogatszy człowiek w Babilonie - Tajemnice sukcesu starożytnych". Przypisuje mu się autorstwo popularnej w krajach anglojęzycznych frazy "Najpierw zapłać sobie".

Clason przeniósł się do Denver w 1900. Miał dwoje dzieci, które były również pisarzami: Clyde'a B. Clasona i Robin Clason McKown. W 1949 przeniósł się do Napa w Kalifornii i tam zmarł 5 kwietnia 1957.

Ładowanie...