Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  George Samuel Clason

   (2 produktów)

  Najbogatszy człowiek w Babilonie

  (okładka twarda)

  33,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Najbogatszy człowiek w Babilonie. Audiobook

  (okładka etui kartonowe)

  18,19 
  Wysyłka dzisiaj

  George Samuel Clason

  George Samuel Clason przyszedł na świat 7 listopada 1874, zmarł 5 kwietnia 1957 roku, był amerykańskim pisarzem. Największą popularność zyskał dzięki książce "Najbogatszy człowiek w Babilonie", którą po raz pierwszy opublikowano w 1926 roku.

  Clason urodził się w Luizjanie w stanie Missouri. Uczęszczał na Uniwersytet Stanu Nebraska. Służył w armii Stanów Zjednoczonych podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej.

  Lason założył dwie firmy: Clason Map Company w Denver w stanie Kolorado i Clason Publishing Company. Firma Clason Map Company jako pierwsza opublikowała atlas drogowy Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale nie przetrwała Wielkiego Kryzysu.

  Clason jest najbardziej znany z autorstwa serii broszur informacyjnych o gospodarności, przedsiębiorczości i o tym, jak osiągnąć sukces finansowy. Zaczął pisać broszury w 1926 roku, używając przypowieści osadzonych w starożytnym Babilonie. Banki i towarzystwa ubezpieczeniowe zaczęły rozpowszechniać przypowieści, a najsłynniejsze z nich zostały zebrane w książce "Najbogatszy człowiek w Babilonie - Tajemnice sukcesu starożytnych". Przypisuje mu się autorstwo popularnej w krajach anglojęzycznych frazy "Najpierw zapłać sobie".

  Clason przeniósł się do Denver w 1900. Miał dwoje dzieci, które były również pisarzami: Clyde'a B. Clasona i Robin Clason McKown. W 1949 przeniósł się do Napa w Kalifornii i tam zmarł 5 kwietnia 1957.

  Ładowanie...