Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Gabriel Rodriguez

 (3 produktów)

Locke & Key: Złoty wiek

(okładka twarda)

77,27 115,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Locke & Key T.1 Witamy w Lovecraft

(okładka miękka)

53,12 79,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Locke & Key T.2 Łamigłówki

(okładka miękka)

5/5
58,05 75,24 zł −23%
Wysyłka 3 dni robocze

Gabriel Rodriguez

Gabriel Rodríguez Pérez przyszedł na świat 26 maja 1974 roku, jest chilijskim artystą komiksowym i architektem, znanym z pracy nad serialem grozy "Locke & Key". Jest także autorem okładki do książki "NOS4A2" Joe'go Hilla.

Zanim rozpoczął karierę jako artysta komiksowy, studiował architekturę na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w Chile, gdzie uzyskał stopień naukowy magistra. Ze względu na niewielkie rozmiary branży komiksowej w Chile, Rodríguez musiał pracować w niepełnym wymiarze godzin jako architekt. Komiksy rysował jedynie do szuflady lub dla dodatkowego dochodu. Jego pierwszym zleceniem był zestaw ilustracji do "Mitos y Leyendas (Mity i legendy)" kolekcjonerskiej gry karcianej wydanej przez wydawnictwo SALO.

Rodríguez pracował dla wydawnictwa 4 lata, dopóki nie otrzymał telefonu od amerykańskich producentów serialu telewizyjnego "CSI" i ekipy IDW Publishing, aby stworzyć komiksową wersję serialu. Od tego czasu pracował już w pełnym wymiarze godzin jako artysta komiksowy.

Rodriguez został następnie przedstawiony pisarzowi Joe Hillowi, autorowi i synowi Stephena Kinga. Razem stworzyli serię "Locke & Key", dzięki której Rodríguez otrzymał pierwszą nominację do nagrody Eisnera.

Następnie DC Comics zleciło Rodríguezowi narysowanie "Przygód Supermana", "Małego Nemo" i "Powrotu do Slumberlandu", co przyniosło mu kolejną nominację do nagrody Eisnera.

W kwietniu 2022 roku Rodriguez znalazł się wśród twórców komiksów, którzy brali udział w powstaniu specjalnej antologii "Operation USA Comics for Ukraine: Sunflower Seeds", projektu prowadzonego przez Scotta Dunbiera. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc ukraińskim uchodźcom. Rodriguez połączył siły z pisarzem Markiem Waidem, aby stworzyć oryginalną historię z nowymi postaciami stworzonymi specjalnie na potrzeby antologii.

Ładowanie...