Xi
cofnij do Poradniki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Francois Couplan

   (1 produktów)

  Wielki zielnik roślin leczniczych

  Francois Couplan, Gerard Debuigne

  (okładka twarda)

  40,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Francois Couplan

  François Couplan urodził się 5 stycznia 1950 w Paryżu. Jest francuskim etnobotanikiem i pisarzem, specjalistą tradycyjnego wykorzystania jadalnych dzikich roślin, które badał na pięciu kontynentach, jest pionierem tego ruchu w Europie.

  Posiada tytuł doktora nauk ścisłych Narodowego Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu, jest także absolwentem Ecole Pratique des Hautes Etudes de Paris. Od 1975 roku prowadził praktyczne szkolenia z odkrywania jadalnych dziko rosnących roślin w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał przez dziesięć lat. Od 1980 roku zajmuje się tym także w Europie.

  Posiada bogate doświadczenie w życiu na łonie natury i praktycznym użyciem dzikich roślin, zarówno w Europie i Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Afryce Zachodniej, na Bliskim Wschodzie, w Azji Południowo-Wschodniej, w Japonii i na wyspach Oceanu Spokojnego, gdzie zbierał ustne przekazy dotyczące tradycji i roślin od różnych napotkanych ludów.

  François Couplan jest również europejskim pionierem metody „miękkiego przetrwania”, czyli głębokiego doświadczenia życia w zgodzie z naturą. Stworzył także Instytut Badań Właściwości Flory i opowiada się za rolnictwem naturalnym, mającym na celu „półkultywację” spontanicznej roślinności.

  Couplan od dzieciństwa interesował się, zbierał i przyrządzał dzikie rośliny, ale dopiero spotkanie z szefem kuchni Markiem Veyratem sprawiło, że zapragnął pogłębić badania w swojej ulubionej dziedzinie. Napisali wspólnie kilka książek kucharskich na temat „botaniki jadalnej”.

  Ładowanie...