Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Francesc Miralles

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Francesc Miralles nie posiada żadnych dostępnych produktów

Francesc Miralles

Francesc Miralles Contijoch urodził się 27 sierpnia 1968 roku w Barcelonie, jako syn krawcowej i urzędnika. Jest hiszpańskim pisarzem, eseistą, tłumaczem oraz muzykiem.

Pomimo złych wyników w szkole średniej został przyjęty na wydział dziennikarstwa na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie (UAB), jednak po czterech miesiącach zrezygnował. Po porzuceniu nauki podjął pracę jako kelner w, barze przy ulicy Montsió, gdzie uczył się gry na pianinie. Rok później wrócił na uniwersytet, aby studiować filologię angielską, jednocześnie pracował jako nauczyciel języka w szkole podstawowej. Po 5 latach, na skutek blokady, która dopadła go na na trzecim roku studiów, ponownie porzucił naukę.

Studia zamienił na podróżowanie. Mieszkał w Chorwacji i Słowenii podczas wojen bałkańskich, co po latach stało się podstawą jego książki "Cafè Balcànic" ("Kawiarnia Bałkańska"). Po powrocie do Barcelony ponownie wrócił na uniwersytet, tym razem studiując język niemiecki. Po ukończeniu studiów, kontynuował naukę na studia podyplomowych z edytorstwa. Wejście do świata wydawniczego rozpoczął od tłumaczenia książek o duchowości i medycynie alternatywnej z niemieckiego na angielski.

Po odejściu z branży wydawniczej obiecał sobie, że już nigdy nie będzie pracował dla kogoś. Postanowił spróbować szczęścia w powieści dla młodzieży "Haiku dla Alicji", za którą otrzymał nagrodę Gran Angular 2001/02. Od tego czasu utrzymuje się głównie jako pisarz, ale także jako konsultant literacki kilku wydawców i agencji.

Ładowanie...