Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Francesc Miralles

   (5 produktów)

  Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe

  Alex Rovira, Francesc Miralles

  (okładka twarda)

  41,29 
  Wysyłka dzisiaj

  IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia

  Francesc Miralles

  (okładka miękka)

  29,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Kocia kawiarnia

  Francesc Miralles, Joanna Ostrowska, Anna Solyom

  (okładka miękka)

  30,86 
  Wysyłka dzisiaj

  Śniadanie z cząstkami

  Francesc Miralles, Sonia Fernnadez-Vidal

  (okładka miękka)

  33,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Francesc Miralles

  Francesc Miralles Contijoch urodził się 27 sierpnia 1968 roku w Barcelonie, jako syn krawcowej i urzędnika. Jest hiszpańskim pisarzem, eseistą, tłumaczem oraz muzykiem.

  Pomimo złych wyników w szkole średniej został przyjęty na wydział dziennikarstwa na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie (UAB), jednak po czterech miesiącach zrezygnował. Po porzuceniu nauki podjął pracę jako kelner w, barze przy ulicy Montsió, gdzie uczył się gry na pianinie. Rok później wrócił na uniwersytet, aby studiować filologię angielską, jednocześnie pracował jako nauczyciel języka w szkole podstawowej. Po 5 latach, na skutek blokady, która dopadła go na na trzecim roku studiów, ponownie porzucił naukę.

  Studia zamienił na podróżowanie. Mieszkał w Chorwacji i Słowenii podczas wojen bałkańskich, co po latach stało się podstawą jego książki "Cafè Balcànic" ("Kawiarnia Bałkańska"). Po powrocie do Barcelony ponownie wrócił na uniwersytet, tym razem studiując język niemiecki. Po ukończeniu studiów, kontynuował naukę na studia podyplomowych z edytorstwa. Wejście do świata wydawniczego rozpoczął od tłumaczenia książek o duchowości i medycynie alternatywnej z niemieckiego na angielski.

  Po odejściu z branży wydawniczej obiecał sobie, że już nigdy nie będzie pracował dla kogoś. Postanowił spróbować szczęścia w powieści dla młodzieży "Haiku dla Alicji", za którą otrzymał nagrodę Gran Angular 2001/02. Od tego czasu utrzymuje się głównie jako pisarz, ale także jako konsultant literacki kilku wydawców i agencji.

  Ładowanie...