Xi

Didier Willery

 (1 produktów)

Co gdzie rośnie. 1900 roślin ogrodowych

Didier Willery

(okładka twarda)

63,39 
Wysyłka 24 godziny

Didier Willery

Didier Willery urodził się w 1965 roku, jest francuskim dziennikarzem i fotografem roślin, ale przede wszystkim zapalonym ogrodnikiem, który przed opowiedzeniem o roślinach, dobrze je poznaje. Wiele roślin hoduje we własnym ogrodzie. Zarządza także kolekcjami roślin, które obejmują 8500 gatunków i odmian, w ogrodzie Vasterival w Normandii, czyli dwunastohektarowym raju usytuowanym na pagórkowatym terenie, znanym na całym świecie. To wyrafinowane dzieło botaniczne znajduje się w Varengeville-sur-Mer, niedaleko Dieppe. Tam, w otoczeniu solidnego zespołu ogrodników, Didier Willery kontynuuje dzieło rozpoczęte ponad sześćdziesiąt lat temu przez księżną Gretę Sturdzę.

Didier Willery jest także dziennikarzem prasy specjalistycznej. Pisze artykuły do ​​miesięcznika "L’Ami des jardins" ("Przyjaciel ogrodów") oraz pisze książki poświęcone ogrodnictwu. Często aktualizuje przewodniki o nowe odmiany, aby lepiej pasowały do ​​aktualnie sprzedawanych i powszechnych gatunków.

Jest zwolennikiem tezy, że im mniej pracujesz, tym więcej zbierasz, którą zresztą cały czas stosuje w praktyce. Według Willery'ego tradycyjne metody ogrodnicze tj. sprzątanie, spulchnianie, kopanie, odchwaszczanie dają nam zajęcie i dodają nam pracy, ale mają negatywny wpływ na glebę, której żyzność dramatycznie spada.

Ładowanie...