Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Denis Blanchot

   (8 produktów)

  Dobble

  51,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Dobble Kids

  51,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Dobble Kicia Kocia

  51,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Dobble. Wodoodporne

  59,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Księga zaklęć i czarów

  Denis Blanchot

  (okładka twarda)

  33,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Dobble 1 2 3

  53,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Dobble Minionki

  44,19 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Dobble LOL Surprise

  59,69 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Denis Blanchot

  Denis Blanchot jest francuskim dziennikarzem, projektantem i twórcą nowej odsłony gry Dobble. Gra wykorzystuje talię 55 kart, z których każda zawiera osiem różnych symboli. Dowolne dwie karty zawsze mają jeden i tylko jeden wspólny symbol. Celem gry jest najszybsze zgłoszenie wspólnego symbolu dla swojej karty i karty głównej.

  W 1976 roku, zainspirowany problemem uczennicy, francuski entuzjasta matematyki, Jacques Cottereau, wymyślił grę składającą się z zestawu 31 kart, z których każda zawierała sześć wizerunków owadów, z dokładnie jednym obrazem wspólnym dla każdej pary. Jednak dopiero zainteresowanie grą przez innego Francuza - właśnie Denisa Blanchota, sprawiło, że ​"gra w owady" stała się odnoszącą sukcesy grą sprzedaną ostatecznie za kilka milionów dolarów.

  Cottereau nie był ani matematykiem, ani projektantem gier. Był po prostu amatorem, który pasjonował się tą dziedziną analizy kombinatorycznej. Denis Blanchot również nie był matematykiem, lecz dziennikarzem, który nieco przypadkowo natrafił na "grę w owady". Prywatnie bowiem Cottereau był ojcem szwagierki Blanchota.

  Blanchotowi udało się przekonać Cottereau do wyciągnięcia prototypu z szuflad i do wznowienia pracy nad ilustracjami, na których umieścili mix zwierząt, symboli i przedmiotów (wiele z nich nadal znajduje się na najnowszych edycjach gry). Po wielu testach opracowali kilka scenariuszy i kilka zasad, które miały uczynić grę jeszcze bardziej wciągającą i zabawną. Tak powstała gra Dobble.

  Dobble czyli dublet, para do odnalezienia w grze.

  Dobble został wydany we Francji w 2009 roku, a w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej w 2011 roku pod nazwą Blue Orange Games.

  Ładowanie...