Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Delia Owens

   (6 produktów)

  Gdzie śpiewają raki

  Delia Owens

  (okładka miękka)

  30,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Oko słonia

  Delia Owens, Mark James Owens

  (okładka miękka)

  35,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Gdzie śpiewają raki

  Delia Owens

  (okładka miękka)

  37,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Zew Kalahari

  Delia Owens, Mark Owens

  (okładka miękka)

  35,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Where the Crawdads Sing. Wer. ukraińska

  Delia Owens

  (okładka twarda)

  33,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Where the Crawdads Sing

  Delia Owens

  (okładka miękka)

  38,49 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Delia Owens

  Delia Owens urodziła się 4 kwietnia 1949 roku. Jest amerykańską pisarką i zoolożką. Studiowała biologię na Uniwersytecie Georgii i uzyskała tam tytuł licencjata w dziedzinie zoologii. Obroniła także tytuł doktora na kierunku behawiorystyka zwierząt, na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

  Jej debiutancka powieść "Gdzie śpiewają raki" znalazła się na szczycie bestsellerów The New York Timesa w latach 2019 i 2020, utrzymując się na liście w sumie przez 135 tygodni. Jest również autorką wspomnień z czasów kiedy obserwowała zwierzęta w Afryce, które nie zostały jeszcze przełożone na język polski: "Cry of the Kalahari", "The Eye of the Elephant" i "Secrets of the Savanna".

  Od czasu ukończenia studiów publikowała swoje badania dotyczące ekologii behawioralnej afrykańskiej dzikiej przyrody w wielu naukowych czasopismach, pisała również artykuły dla czasopism popularnonaukowych skierowane do szerszego grona odbiorców. W swojej karierze pracowała również jako reporter w terenie dla "International Wildlife", wykładała w całej Ameryce Północnej i uczestniczyła w licznych akcjach na rzecz ochrony niedźwiedzia grizzly w Stanach Zjednoczonych.

  Delia Owens wraz z mężem część życia spędziła w Afryce, do której przeniosła się w 1974 roku. Książka "Cry of the Kalahari" została napisana po tym, jak małżeństwo rozpoczęło kampanię przeciwko lokalnym hodowlom bydła. Później Owensowie osiedlili się w w Zambii, a później w Mpika. Mąż Delii został oskarżony o prowadzenie kampanii przeciwko kłusownikom, która miała się wymknąć spod kontroli skutkując śmiercią jednego z nich.

  Ładowanie...