Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Delia Owens

 (2 produktów)

Gdzie śpiewają raki

(okładka miękka)

5/5
29,37 39,90 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Where the Crawdads Sing

(okładka miękka)

39,15 40,00 zł −2%
Wysyłka 2 dni robocze

Delia Owens

Delia Owens urodziła się 4 kwietnia 1949 roku. Jest amerykańską pisarką i zoolożką. Studiowała biologię na Uniwersytecie Georgii i uzyskała tam tytuł licencjata w dziedzinie zoologii. Obroniła także tytuł doktora na kierunku behawiorystyka zwierząt, na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

Jej debiutancka powieść "Gdzie śpiewają raki" znalazła się na szczycie bestsellerów The New York Timesa w latach 2019 i 2020, utrzymując się na liście w sumie przez 135 tygodni. Jest również autorką wspomnień z czasów kiedy obserwowała zwierzęta w Afryce, które nie zostały jeszcze przełożone na język polski: "Cry of the Kalahari", "The Eye of the Elephant" i "Secrets of the Savanna".

Od czasu ukończenia studiów publikowała swoje badania dotyczące ekologii behawioralnej afrykańskiej dzikiej przyrody w wielu naukowych czasopismach, pisała również artykuły dla czasopism popularnonaukowych skierowane do szerszego grona odbiorców. W swojej karierze pracowała również jako reporter w terenie dla "International Wildlife", wykładała w całej Ameryce Północnej i uczestniczyła w licznych akcjach na rzecz ochrony niedźwiedzia grizzly w Stanach Zjednoczonych.

Delia Owens wraz z mężem część życia spędziła w Afryce, do której przeniosła się w 1974 roku. Książka "Cry of the Kalahari" została napisana po tym, jak małżeństwo rozpoczęło kampanię przeciwko lokalnym hodowlom bydła. Później Owensowie osiedlili się w w Zambii, a później w Mpika. Mąż Delii został oskarżony o prowadzenie kampanii przeciwko kłusownikom, która miała się wymknąć spod kontroli skutkując śmiercią jednego z nich.

Ładowanie...