Xi

Coralie Saudo

 (2 produktów)

Trzy małe świnki. Ty decydujesz. 22 możliwe historie i 5 zakończeń

Coralie Saudo

(okładka twarda)

22,69 
Wysyłka dzisiaj

Czerwony Kapturek. Ty decydujesz. 22 możliwe historie i 5 zakończeń

Coralie Saudo

(okładka twarda)

22,69 
Wysyłka dzisiaj

Coralie Saudo

Coralie Saudo przyszła na świat w Lille w 1981 roku, jest francuską artystką, pisarką oraz ilustratorką. Uwielbiała rysować już od najmłodszych lat. Zaczęła od księżniczek i tęczy w przedszkolu. W szkole godzinami ilustrowała wszystkie swoje zeszyty. Na studiach natomiast z równym zaangażowaniem oddawała się wszystkim projektom z matematyki i sztuki.

Jeszcze uczęszczając do liceum zaczęła malować na jedwabiu oraz farbami olejnymi. Jednak jako kierunek studiów wybrała matematykę i informatykę na uniwersytecie w Lille. Z biegiem lat matematyka stała się dla niej zbyt abstrakcyjna. Z drugiej strony coraz bardziej fascynowała ją informatyka oraz możliwości cyfrowego wykorzystywania sztuki. Po uzyskaniu dyplomu z informatyki kontynuowała więc studia w zakresie projektowania multimediów w Supinfocom w Valenciennes.

W 2005 roku Coralie Saudo została projektantką multimediów i zaczęła pracować dla akwarium Nausicaa oraz dla Intercountry Management, firmy zajmującej się szkoleniami online. Rok później wyjechała z do Irlandii i rozpoczęła pracę jako projektantka stron internetowych w agencji interaktywnej Digitalcube. W tamtym czasie odczuwała jednak znużenie tworzeniem oficjalnych stron internetowych, szarych, niebieskich, czarnych. Potrzebowała kolorów, a malowanie w wolnym czasie już jej nie wystarczało.

Przez przypadek odnalazła w sieci grupy i platformy zrzeszające autorów i ilustratorów-amatorów i zajęła się tworzeniem ilustracji do literatury młodzieżowej. W kolejnych latach sama także zaczęła pisać i dotychczas posiada ogromną rzeszę młodych fanów na całym świecie.

Ładowanie...