Xi

Clarissa Pinkola Estes

 (3 produktów)

Biegnąca z wilkami

Clarissa Pinkola Estes

(okładka miękka)

48,19 
Wysyłka 24 godziny

Oswobodzenie silnej kobiety

Clarissa Pinkola Estes

(okładka twarda)

46,19 
Wysyłka 3 dni robocze

Biegnąca z wilkami

Clarissa Pinkola Estes

(okładka miękka)

54,49 
Wysyłka 3 dni robocze

Clarissa Pinkola Estes

Clarissa Pinkola Estes to dyplomowany psychoanalityk szkoły Junga oraz pisarka. Znana jest z publikacji takich tytułów „Biegnąca z wilkami” oraz „Oswobodzenia silnej kobiety”.

Urodziła się w 1945 roku w małej wiosce na północy Stanów Zjednoczonych w rejonie Wielkich Jezior Północnoamerykańskich. Jej rodzice byli niepiśmiennymi imigrantami mieszanej narodowości meksykańsko-hiszpańskiej. W 1981 roku obroniła doktorat ze stosunków międzykulturowych i psychologii klinicznej na Union Institute & University. Niedługo później uzyskała tytuł dyplomowanego psychoanalityka Międzynarodowego Związku Psychologii Analitycznej w Zurychu w Szwajcarii.

Po masakrze w Columbine High School w 1999 roku przez cztery lata pracowała z jej ofiarami, świadkami oraz lokalną społecznością. Jest również współtwórczynią pierwszego w stanie Kolorado schroniska dla kobiet maltretowanych.

W 1991 roku wydała pierwszą książkę, zatytułowaną „Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach”, która obecnie posiada status światowego bestsellera. Jest także autorką wydanej w 2011 psychologiczno-socjologicznej pozycji „Oswobodzenie silnej kobiety. Nieskalana miłość Matki Uwielbionej do dzikiej duszy”.

Książki autorstwa Clarissy Pinkoli Estes:
Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach;
Oswobodzenie silnej kobiety. Nieskalana miłość Matki Uwielbionej do dzikiej duszy.

Ładowanie...