Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Chris Ferrie

   (4 produktów)

  Astrofizyka dla maluchów. Uniwersytet Malucha

  Chris Ferrie, Miłosz Urban, Julia Kregenow

  (okładka twarda)

  20,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Fizyka kwantowa dla maluchów. Uniwersytet malucha

  Chris Ferrie, Miłosz Urban

  (okładka twarda)

  24,09 
  Wysyłka dzisiaj

  Optyka. Uniwersytet Malucha

  Chris Ferrie, Miłosz Urban

  (okładka twarda)

  19,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Kochamy Plutona

  Chris Ferrie, Helen Maynard-Casely

  (okładka twarda)

  19,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Chris Ferrie

  Chris Ferrie przyszedł na świat w 1982 roku, jest kanadyjskim fizykiem, matematykiem, badaczem i autorem książek dla dzieci.

  Chris Ferrie studiował na Uniwersytecie Waterloo (Ontario w Kanadzie), gdzie uzyskał tytuł licencjata z fizyki matematycznej, później tytuł magistra matematyki stosowanej oraz doktorat z matematyki stosowanej w zakresie teorii i zastosowań prawdopodobieństwa w mechanice kwantowej w Instytucie Obliczeń Kwantowych Uniwersytetu Waterloo.

  W latach 2013-2014 pracował również jako adiunkt w Centrum Informacji i Kontroli Kwantowej Uniwersytetu Nowego Meksyku. Od 2015 do 2017 był pracownikiem naukowym ze stopniem doktora, a od 2017 jest starszym wykładowcą w Centrum Inżynierii Systemów Kwantowych na Uniwersytecie Technologicznym w w Sydney.

  Chris Ferrie jest twórcą i autorem serii książek dla dzieci "Uniwersytet Malucha" oraz serii książek obrazkowych, które wprowadzają dzieci w złożone tematy.

  W 2017 roku Ferrie dołączył do produkcji 52-odcinkowego internetowego kursu wideo zatytułowanego "Fizyka dla maluchów". W serii filmów dr Chris i Mengmeng - animowana koala, wspólnie przedstawiają dzieciom w wieku szkolnym podstawowe pojęcia z zakresu fizyki, takie jak fizyka kwantowa, optyka i elektromagnetyzm, poprzez historie, zajęcia i gry interaktywne.

  Od lutego 2018 do listopada 2019 Ferrie współpracował z China Children's Press & Publication Group oraz Mecoo Media, czego wynikiem była publikacja serii 50 książek "Red Kangaroo Thousands Physics Whys". Seria w prosty sposób wyjaśnia różne zjawiska naukowe związane z codziennym życiem dzieci poprzez ożywioną rozmowę między Chrisem a bardzo uroczym czerwonym kangurem.

  Ładowanie...