Xi
 » Cal Newport

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Cal Newport

   (5 produktów)

  Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie w którym ciągle coś nas rozprasza

  Cal Newport

  (okładka miękka)

  25,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Cyfrowy minimalizm. Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie

  Cal Newport

  (okładka miękka)

  35,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Moja praca, moja pasja. Zadbaj o udane życie zawodowe

  Cal Newport

  (okładka miękka)

  28,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Digital Minimalism

  Cal Newport

  (okładka miękka)

  49,89 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Penguin Readers Level 7: Digital Minimalism (ELT Graded Reader)

  Cal Newport

  (okładka miękka)

  26,29 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Cal Newport

  Cal Newport jest autorem popularnych poradników i książek non-fiction. Na co dzień pracuje jako profesor nadzwyczajny informatyki na Uniwersytecie Georgetown. Oprócz badań naukowych specjalizuje się w związkach technologii cyfrowej i kultury oraz wpływem nowych mediów na naszą codzienność - z naciskiem na sposoby, w jakie można je wykorzystywać bez szkody dla życia osobistego i zawodowego. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 35 języków. Publikował między innymi w "New Yorkerze" i "New York Timesie".

  Newport urodził się 23 czerwca 1982 roku. Ukończył studia w Darmouth College, następnie otrzymał tytuł doktora w dziedzinie informatyki w Massachusetts Institute of Technology w 2009 roku pod kierunkiem Nancy Lynch. W latach 2009-2011 pracował tam jako adiunkt w Katedrze Informatyki. W 2011 roku rozpoczął współpracę z Georgetown University, gdzie 6 lat później otrzymał posadę. Jego działalność badawcza koncentruje się na algorytmach rozproszonych w trudnych scenariuszach sieciowych oraz systemach komunikacyjnych w naturze.

  Od 2007 roku prowadzi bloga "Study Hacks", który - zgodnie z podtytułem "rozszyfrowanie tajemnicy sukcesu" - jest swoistym poradnikiem podpowiadającym, jak wykonywać produktywną, wartościową i znaczącą pracę w coraz bardziej rozproszonej erze cyfrowej. Napisał jak dotychczas 8 książek poświęconych tym zagadnieniom, na potrzeby których stworzył takie terminy, jak "praca głęboka" czy "cyfrowy minimalizm". W książce "Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle nas rozprasza" pisze o zdolności koncentracji zagrożonej ciągłym, gorączkowym e-mailowaniem i udzielaniem się w mediach społecznościowych, w "Cyfrowym minimalizmie. Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie" opowiada się z kolei za zdroworozsądkowym ograniczeniu wpływu technologii na nasze życie. "Moja praca, moja pasja. Zadbaj o udane życie zawodowe" podpowiada, jak osiągnąć sukces w pracy i robić to, co się kocha. Każda z tych pozycji to nie tylko wnikliwa analiza i diagnoza współczesnej rzeczywistości, ale również skuteczne poradniki pełne skutecznych, wartościowych wskazówek.

  Ładowanie...