Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Boulet

 (1 produktów)

Donżon. Wydanie zbiorcze 1

(okładka twarda)

5/5
92,74 140,00 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Boulet

Boulet to pseudnonim artystyczny Gillesa Roussela - francuskiego twórcy komiksowego i rysownika, zaproszonego gościnnie do tworzenia kultowej sagi "Donżon", parodiującej świat magii i miecza.

Boulet urodził się 1 lutego 1975 roku w Meaux we Francji. Jest jednym z pierwszy francuskich rysowników, którzy stali się popularni, publikując od lipca 2004 roku tzw. blog BD - rodzaj komiksowego bloga tworzonego przez artystów opowiadających prawdziwe lub wyimaginowane anegdoty ze swojego codziennego życia i pracy zawodowej.

Artysta studiował sztukę w Graduate School of Decorative Arts w Strasburgu. W 2001 roku opublikował swój pierwszy komiks "Raghnarok". Zaczął być powszechnie kojarzony dzięki wspomnianemu blogowi, na którym publikował swoje rysunki. To wtedy zaczął również współpracę z takimi francuskimi magazynami komiksowymi, jak "Tchô!" czy "Psikopat", gdzie regularnie ukazywały się jego ilustracje i teksty. Zastąpił również słynnego Lewisa Trondheima jako rysownik jednego z albumów "Donżona".

Popularność jego bloga pozwoliła mu zostać pierwszym "ojcem chrzestnym" założonego w 2005 roku Paris Comic Strip Blog Festival. Rysunki z jego bloga zostały po raz opublikowane w 2008 roku w albumie "Notatki" - do grudnia 2012 roku wydano siedem takich tomów. Boulet uczestniczył również we francuskojęzycznym 24-godzinnym dniu komiksu w Montrealu w 2008 roku, a w listopadzie 2009 jego zaczął pracować nad angielską wersją swojego bloga, gdzie publikował wszystkie posty w porządku chronologicznym, w tempie trzech postów tygodniowo.

W 2017 roku rozpoczął współpracę z wydawnictwem Delcourt, tworząc projekt "Octopus" - zbiór komiksów o charakterze quasi-naukowym, poruszających różnorodne tematy, od eksploracji Marsa po rozważania filozoficzne. W ramach projektu planowane jest wydawanie od czterech do pięciu albumów rocznie. Wśród twórców znajdują się tacy artyści, jak Florence Porcel, Erwann Surcouf i Héloïse Chochois - wszystkie historie są jednak edytowane przez Bouleta.

Ładowanie...