Xi
 » Bessel Van Der Kolk

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Bessel Van Der Kolk

   (2 produktów)

  Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy

  Bessel Van Der Kolk

  (okładka miękka)

  43,79 
  Wysyłka dzisiaj

  The body heals w. ukraińska

  Колк ван дер Б, Bessel Van Der Kolk

  (okładka twarda)

  45,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Bessel Van Der Kolk

  Bessel van der Kolk to znany na całym świecie psychiatra, badający wpływ traumatycznych wydarzeń na umysły dzieci i dorosłych, a także sposoby radzenia sobie z tragicznymi doświadczeniami. W 1984 r. założył jeden z pierwszych w USA ośrodków medycznych, zajmujących się opieką nad osobami dotkniętymi stresem pourazowym. Badał wpływ PTSD oraz SSRI na umysł człowieka. Należał do grupy badającej zmiany w mózgu, zachodzące pod wpływem traumatycznych doświadczeń.

  Pracował nad zwiększeniem wydajności opieki medycznej w leczeniu różnych zaburzeń. Uczestniczył w zakładaniu National Child Traumatic Stress Network. W skład tej sieci wchodzi 150 ośrodków opiekujących się osobami, które jako dzieci przeżyły traumatyczne wydarzenia. Badania prowadzone przez Bessela van der Kolka dotyczą nie tylko neurologii oraz psychologii, ale także stabilizacji fizjologii. Jego wysiłki doprowadziły do powstania Trauma Research Fundation, zrzeszającej świetnie wyszkolony zespół medyczny, opiekujący się osobami maltretowanymi w dzieciństwie.

  "Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy" - Bessel van der Kolk wyjaśnia skutki tragicznych przeżyć swoich pacjentów. Omawia nie tylko wpływ traumatycznych wydarzeń na zdrowie człowieka, ale także na jego sytuację społeczną i ekonomiczną. To wiedza przeznaczona dla osób zainteresowanych psychologią, w tym studentów oraz lekarzy.

  Ładowanie...