Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Bessel van der Kolk

 (1 produktów)

Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy

Bessel van der Kolk, Małgorzata Załoga

(okładka miękka)

5/5
40,49 59,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Bessel van der Kolk

Bessel van der Kolk to znany na całym świecie psychiatra, badający wpływ traumatycznych wydarzeń na umysły dzieci i dorosłych, a także sposoby radzenia sobie z tragicznymi doświadczeniami. W 1984 r. założył jeden z pierwszych w USA ośrodków medycznych, zajmujących się opieką nad osobami dotkniętymi stresem pourazowym. Badał wpływ PTSD oraz SSRI na umysł człowieka. Należał do grupy badającej zmiany w mózgu, zachodzące pod wpływem traumatycznych doświadczeń.

Pracował nad zwiększeniem wydajności opieki medycznej w leczeniu różnych zaburzeń. Uczestniczył w zakładaniu National Child Traumatic Stress Network. W skład tej sieci wchodzi 150 ośrodków opiekujących się osobami, które jako dzieci przeżyły traumatyczne wydarzenia. Badania prowadzone przez Bessela van der Kolka dotyczą nie tylko neurologii oraz psychologii, ale także stabilizacji fizjologii. Jego wysiłki doprowadziły do powstania Trauma Research Fundation, zrzeszającej świetnie wyszkolony zespół medyczny, opiekujący się osobami maltretowanymi w dzieciństwie.

"Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy" - Bessel van der Kolk wyjaśnia skutki tragicznych przeżyć swoich pacjentów. Omawia nie tylko wpływ traumatycznych wydarzeń na zdrowie człowieka, ale także na jego sytuację społeczną i ekonomiczną. To wiedza przeznaczona dla osób zainteresowanych psychologią, w tym studentów oraz lekarzy.

Ładowanie...