Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Benjamin Graham

   (1 produktów)

  Inteligentny inwestor

  (okładka twarda)

  63,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Benjamin Graham

  Benjamin Graham to urodzony w Wielkiej Brytanii amerykański ekonomista, inwestor oraz filozof praktycznego inwestowania. Był autorem kilku publikacji z dziedziny ekonomii, finansów i bankowości, w tym dostępnego na polskim rynku bestsellera „Inteligentny inwestor”. Żył w latach 1894-1976.

  Urodził się w Londynie, w rodzinie o żydowskich korzeniach jako Benjamin Grossbaum. Po wybuchu I wojny światowej wraz z rodzicami zmienił nazwisko na Graham, aby uniknąć podejrzeń o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Gdy miał rok, jego rodzina przeniosła się do Nowego Jorku. W 1903 roku zmarł jego ojciec, a matka otworzyła pensjonat i zaczęła grać na giełdzie, jednak cztery lata później splajtowała.

  W 1914 roku Graham ukończył Uniwersytet Columbia, zdobywając stypendium jako drugi najlepszy student na roku. Uczelnia zaproponowała mu pracę, on jednak odmówił, decydując się na karierę na Wall Street.

  Początkowo pracował dla urzędniczej firmy handlującej obligacjami. Później został współwłaścicielem firmy inwestycyjnej, którą z powodzeniem kierował. W roku 1919 obracając akcjami „Savold Tire”, osiągnął 250% zysku. Przetrwał także krach giełdowy w latach 1929-1932.

  Był autorem kilku książek o tematyce finansowej i ekonomicznej. Pierwszą z nich była „Security Analysis” wydana w 1934 roku. Na polskim rynku pojawiła się jedna z jego publikacji, zatytułowana „Inteligentny inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym”. Graham zmarł we Francji w 1976 roku, w wieku 82 lat.

  Ładowanie...