Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Ashlee Vance

   (2 produktów)

  Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX

  (okładka miękka)

  39,19 
  Wysyłka dzisiaj

  When The Heavens Went On Sale

  Ashlee Vance

  (okładka miękka)

  42,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Ashlee Vance

  Ashlee Vance przyszedł na świat w 1977 roku w Republice Południowej Afryki, jest amerykańskim felietonistą i autorem.

  Ashlee Vance ukończył kalifornijski Pomona College w 2000 roku. Już trzy lata później rozpoczął pracę dla czasopisma "The Register", po pięciu latach, we wrześniu 2008 roku przeniósł się do "New York Timesa", a po kolejnych trzech latach, w styczniu 2011 roku ponownie zmienił miejsce pracy, tym razem na redakcję Bloomberg Businessweek. Vance w swoich eksperckich tekstach omawiał poczynania światowych gigantów technologicznych takich jak: IBM, HP, Intel i Dell. Pisał również o wszelkich nowinkach technologicznych oraz premierach sprzętu, w tym miedzy innymi o robotach, skuterach Segway i języku programowania R.

  W 2007 roku Vance napisał swoją pierwszą książkę zatytułowaną "Geek Silicon Valley", w której szeroko omówił historię Doliny Krzemowej. W tym czasie kontynuował karierą dziennikarza, jego teksty często ukazują się także w takich czasopismach jak "The Economist", "Chicago Tribune", CNN.com, "The Globe" itp. Ashlee Vance prowadził podcast o tytule "Semi-Coherent Computing" w latach 2007–2008, w którym omawiał tematy związane z utrzymaniem sieci komputerów w wielkich korporacjach, w tym chłodzenie centrów danych czy serwery kasetowe. Przeprowadzał także wywiady z gośćmi, w tym pionierem chipów Davidem Ditzlem. W 2015 roku Vance zaczął pisać i prowadzić vloga "Hello World” dla telewizji i portalu Bloomberg, skupiając się na scenie technologicznej w różnych krajach.

  Również w 2015 roku opublikował książkę "Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX", dzięki której zyskał ogromną popularność.

  Ładowanie...