Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Art Spiegelman

   (3 produktów)

  Maus. Opowieść ocalałego

  (okładka twarda)

  47,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Maus I & II

  (okładka twarda)

  92,19 
  Wysyłka 2 dni robocze

  The Complete Maus

  (okładka miękka)

  71,79 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Art Spiegelman

  Art Spiegelman to amerykański rysownik komiksowy pochodzenia polsko-żydowskiego. Znany głównie z opowieści autobiograficznych i inspirowanych historią, ten wybitny twórca zdobył międzynarodowy rozgłos. Jest uznawany za jedną z osób, które wprowadziły komiks do świata poważnej literatury. W swoich dziełach podejmuje trudną tematykę historyczną, związaną z dramatycznymi wydarzeniami XX w. W 1992 r. artysta zdobył Nagrodę Pulitzera.

  Art Spiegelman miał zostać dentystą, ale już w dzieciństwie zaczął uczyć się rysowania. Studiował filozofię sztuki. Jest znany ze stosowania zmiennego stylu rysowania i poruszania kontrowersyjnych tematów. Ponadto został prawdziwym rzecznikiem komiksu. W swoich wypowiedziach przekonuje ludzi, że to ważny środek artystyczny i udowadnia, dlaczego nie może być już ignorowany. Uważa, że opowieści komiksowe będą odgrywać ogromne znaczenie w kulturze świata przyszłości. W swojej twórczości często nawiązuje do polityki oraz społecznych problemów współczesności.

  Jednym z ważnych projektów artysty jest również WORDLESS!, dokumentujący historię komiksu. Jego dzieła trafiły na prestiżowe wystawy sztuki. Obecnie jest uważany za przełomowego twórcę komiksowego. Od 2015 r. Art Spiegelman należy do American Academy of Arts and Letters. W 2018 r. otrzymał Edward MacDowell Medal, pierwszy raz przyznany za twórczość komiksową. Autor został również wykładowcą na Columbia University.

  "Maus. Opowieść ocalałego" - wyjątkowy komiks Arta Spiegelmana, zainspirowany doświadczeniami jego ojca, który podczas wojny trafił do obozu koncentracyjnego. Władysław Szpigelman przeżył pobyt w Auschwitz, jednak podczas wojny stracił rodzinę. To nie tylko opowieść o losach człowieka, który przetrwał zagładę, ale także wnikliwa analiza jego relacji rodzinnych i śladu, jaki tragiczne wydarzenia zostawiły w nim na zawsze. Komiks zdobył wiele nagród oraz zyskał uznanie na całym świecie.

  Ładowanie...