Xi
cofnij do Prawo

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Andrzej Kidyba

   (4 produktów)

  Meritum Prawo spółek. Tom 1-2

  Andrzej Kidyba

  (okładka miękka)

  238,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Ustawa o fundacjach. Komentarz

  Małgorzata Dumkiewicz, Andrzej Kidyba

  (okładka twarda)

  185,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Kodeks spółek handlowych. Komentarz T.1 i 2

  Andrzej Kidyba

  (okładka twarda)

  368,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Nowoczesne technologie szansa czy zagrożenie..

  Andrzej Kidyba, Adam Olejniczak

  (okładka twarda)

  135,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Andrzej Kidyba

  Andrzej Kidyba (ur. 25 marca 1957 roku w Radomiu) jest profesorem na Wydziale Prawa w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

  Andrzej Kidyba w 1980 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie, na którym obecnie wykłada. W 1982 roku prof. dr hab. Andrzej Kidyba ukończył aplikację sędziowską, która zakończona została oficjalnym egzaminem państwowym. Stopień doktorski został mu przyznany dzięki rozprawie Dyrektor jako organ przedsiębiorstwa państwowego, natomiast habilitację obronił w 1998 roku dyskutując na temat pracy zatytułowanej Status prawny komandytariusza. Od 2000 roku czynnie wykłada na Alma Mater.

  W latach 1999-2005 pełnił funkcję prodziekana do Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

  W latach 2006-2018 był kierownikiem Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego. Andrzej Kidyba jest specjalistą w zakresie prawa handlowego.

  Andrzej Kidyba jest autorem oraz współautorem licznych pozycji naukowych z zakresu prawa, łącznie na swoim koncie ma 300 publikacji. Są to głównie opracowania książkowe, artykuły naukowe, ale także recenzje artykułów oraz książek naukowych o tematyce prawniczej. Jest współautorem projektu zmian w Kodeksie Spółek Handlowych, a także współautorem ustawy O swobodzie działalności gospodarczej.

  Ładowanie...