Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Andrzej Czesław Klimuszko

 (1 produktów)

Wróćmy do ziół leczniczych

(okładka twarda)

5/5
19,83 31,50 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Andrzej Czesław Klimuszko

Andrzej Czesław Klimuszko urodził się 23 sierpnia 1905 roku w Nierośnie, a zmarł 25 sierpnia 1980 roku w Elblągu. Był duchownym rzymskokatolickim, franciszkaninem, a także zielarzem,wizjonerem i jasnowidzem. Jest między innymi autorem książki „Wróćmy do ziół leczniczych".

Pochodził z wielodzietnej rodziny. W roku 1925 (po roku nauki w szkole średniej) przeniósł się do Lwowa i tam wstąpił do zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Nowicjat odbył w Kalwarii Pacławskiej, po czym znowu wrócił do Lwowa, gdzie zaczął się uczyć w X Państwowym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza. W roku 1926 złożył śluby wieczyste, a 6 maja 1934 roku w Krakowie przyjął święcenia kapłańskie. Przebywał w klasztorach franciszkańskich w Gnieźnie, Wilnie, Łagiewnikach i Warszawie. Gdy rozpoczęła się II wojna światowa uciekł do Kalisza. W roku 1940 został aresztowany przez gestapo. Mimo, że ostatecznie został uwolniony, był pod nadzorem niemieckiej policji.

Po wojnie ojciec Klimuszko organizował życie religijne w Prabutach. Zdobył popularność jako wizjoner i zielarz. Pierwszej wizji doświadczył w przeddzień wybuchu II wojny światowej, w której zobaczył tragiczny rozwój kampanii wrześniowej. Jego późniejsze wizje dotyczyły między innymi wojny w Europie i śmierci Jana Pawła II. W roku 1961 osiadł w zakonie franciszkańskim przy kościele świętego Pawła Apostoła w Elblągu.

Ojciec Andrzej Czesław Klimuszko przygotowywał specjalne mieszanki ziołowe, które pomagały pacjentom, nawet wtedy, gdy medycyna akademicka nie widziała możliwości ratunku. Dodatkowo badał też oddziaływanie drzew na ludzi.

Ładowanie...