Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Alexander Lowen

   (11 produktów)

  Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu Ja

  (okładka miękka)

  28,18 
  Wysyłka dzisiaj

  Miłość, seks i serce

  (okładka miękka)

  28,36 
  Wysyłka dzisiaj

  Radość. Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć

  (okładka miękka)

  30,22 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Duchowość ciała

  (okładka miękka)

  28,09 
  Wysyłka dzisiaj

  Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału

  (okładka miękka)

  30,09 
  Wysyłka dzisiaj

  Przyjemność. Kreatywne podejście do życia

  (okładka miękka)

  31,97 
  Wysyłka dzisiaj

  Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii

  (okładka miękka)

  34,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Radość Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć

  (okładka miękka)

  32,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Alexander Lowen

  Alexander Lowen (1910-2008) to amerykański psychiatra i psychoterapeuta, badający związki między kondycją fizyczną a stanem psychicznym organizmu. Od 1956 roku kierował pracami założonego przez siebie Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku. Był autorem licznych książek i publikacji poświęconych tematyce rozwoju duchowego, bioenergetyki, psychologii i psychosomatyki.

  Przebieg edukacji Lowena nie zapowiadał dalszego rozwoju jego kariery: przyszły "lekarz dusz" ukończył ekonomię w nowojorskim City College, uzyskał także magisterium i doktorat z dziedziny prawa w Brooklyn Law School. Kariera Lowena w dziedzinie psychiatrii miała swoje źródła w prywatnych zainteresowaniach autora, który jeszcze w okresie studiów badał związki między fizycznością i psychiką na własną rękę.

  Przełomowy dla działalności zawodowej Lowena okazał się zaliczony w 1940 r. kurs analizy charakteru pod kierunkiem wegetoterapeuty Wilhelma Reicha. 30-letni wówczas kursant był pod wielkim wrażeniem nowo poznanej wiedzy; w 1942 r. poddał się prowadzonej przez Reicha 3-letniej terapii, a w 1946 r. wyjechał na studia medyczne do Szwajcarii.

  Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Lowen do spółki z psychiatrą Johnem Pierrakosem rozpoczął działalność terapeutyczną w autorskim nurcie nazwanym przez siebie bioenergetyką. Poza Instytutem Analizy Bioenergetycznej przyjmował pacjentów w Ośrodku Serca na terenie Nowej Anglii, prowadzonym wspólnie z kardiologiem Stephenem Sinatrą.

  Bogate doświadczenie zawodowe dostarczyło Lowenowi materiału pisarskiego do licznych publikacji książkowych. Mimo upływu lat zawarte w nich treści nie tracą na aktualności, a pozycje takie, jak "Głos ciała", "Duchowość ciała" czy "Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA" cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie.

  Ładowanie...