Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Aleksandra Jakubowska

 (2 produktów)

Tajemnica życia zawarta w dacie urodzenia

(okładka twarda)

5/5
57,53 84,99 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Lwica na brzegu rzeki

(okładka miękka)

24,56 39,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Aleksandra Jakubowska

Aleksandra Jakubowska jest dziennikarką telewizyjną i radiową oraz publicystką. Zajmowała się również polityką. Pracowała jako rzecznik prasowy rządu, a później została wiceministrem kultury. Współpracowała z TVP oraz Radiem Kolor. Jej teksty publicystyczne pojawiły się również na portalu wPolityce.pl.

Aleksandra Jakubowska studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach rozpoczęła karierę dziennikarską w popularnych czasopismach. Najbardziej znana jest jednak z pracy nad telewizyjnymi programami informacyjnymi. W 1991 r. protestując przeciwko zmianom szefa Radiokomitetu, przerwała prowadzenie Wiadomości i wyszła ze studia. Wydarzenie to było szeroko komentowane w całym kraju, a autorka wróciła do dziennikarstwa prasowego. Obecnie jest nie tylko dziennikarką, ale również znaną pisarką.

"Lwica na brzegu rzeki" - wywiad z Aleksandrą Jakubowską, w którym słynna dziennikarka odkrywa tajemnice swojej politycznej i dziennikarskiej drogi. Opowiada o dzieciństwie spędzonym w niebezpiecznej dzielnicy oraz o trudach zakładania rodziny. Wspomina czasy politycznych przemian i pracę w telewizji. To nie tylko opowieść o życiu wyrazistej publicystki, która zajęła się polityką, ale także obraz przemian społecznych w najnowszej historii Polski. Książkę warto polecić zwłaszcza czytelnikom zainteresowanym zagadnieniami politycznymi oraz społecznymi.

Ładowanie...