Xi
cofnij do Poradniki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Aleksandra Jakubowska

   (2 produktów)

  Tajemnica życia zawarta w dacie urodzenia

  Aleksandra Jakubowska

  (okładka miękka)

  73,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Tajemnica zdrowia. Synchronizm

  Aleksandra Jakubowska, Lukas Słowek

  (okładka miękka)

  81,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska jest dziennikarką telewizyjną i radiową oraz publicystką. Zajmowała się również polityką. Pracowała jako rzecznik prasowy rządu, a później została wiceministrem kultury. Współpracowała z TVP oraz Radiem Kolor. Jej teksty publicystyczne pojawiły się również na portalu wPolityce.pl.

  Aleksandra Jakubowska studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach rozpoczęła karierę dziennikarską w popularnych czasopismach. Najbardziej znana jest jednak z pracy nad telewizyjnymi programami informacyjnymi. W 1991 r. protestując przeciwko zmianom szefa Radiokomitetu, przerwała prowadzenie Wiadomości i wyszła ze studia. Wydarzenie to było szeroko komentowane w całym kraju, a autorka wróciła do dziennikarstwa prasowego. Obecnie jest nie tylko dziennikarką, ale również znaną pisarką.

  "Lwica na brzegu rzeki" - wywiad z Aleksandrą Jakubowską, w którym słynna dziennikarka odkrywa tajemnice swojej politycznej i dziennikarskiej drogi. Opowiada o dzieciństwie spędzonym w niebezpiecznej dzielnicy oraz o trudach zakładania rodziny. Wspomina czasy politycznych przemian i pracę w telewizji. To nie tylko opowieść o życiu wyrazistej publicystki, która zajęła się polityką, ale także obraz przemian społecznych w najnowszej historii Polski. Książkę warto polecić zwłaszcza czytelnikom zainteresowanym zagadnieniami politycznymi oraz społecznymi.

  Ładowanie...