Xi
 » Albert Świdziński

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Albert Świdziński

   (1 produktów)

  Armia Nowego Wzoru. Styczeń 2022

  Jacek Bartosiak, Marek Budzisz, Albert Świdziński

  (okładka miękka)

  51,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Albert Świdziński

  Albert Świdziński jest dyrektorem analiz w organizacji Strategy&Future. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie w Aberdeen oraz w Collegium Civitas. Ponadto był koordynatorem Programu Gier Wojennych i Symulacji, a także koordynatorem programu Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Obronności w Fundacji Kazimierza Pułaskiego.

  Współpracując z zespołem Strategy&Future, Albert Świdziński popularyzuje wiedzę geopolityczną wśród czytelników w całej Polsce. Zadaniem tej organizacji badawczej jest rozwój polskiej myśli geopolitycznej. Wykłady, debaty i publikacje mają wzmacniać pozycję polskiego dziedzictwa narodowego. Organizacja przekazuje odbiorcom współczesną wiedzę o geostrategii, a także pomaga zadbać o interesy Polski w kontaktach międzynarodowych. Współpracuje z analitykami, strategami, prawnikami, ekonomistami, inżynierami oraz wojskowymi. Albert Świdziński zarządza analizami strategicznymi, wykonywanymi przez Strategy&Future. Ponadto lubi MMA i interesuje się literaturą, a zwłaszcza twórczością Zbigniewa Herberta oraz Giuseppe Tomasiego di Lampedusy.

  "Armia Nowego Wzoru" - szczegółowy raport dotyczący współczesnego modelu wojskowości i analiza polskiej sytuacji geostrategicznej. Publikacja ma zachęcać do dyskusji na temat organizacji skutecznego wojska. Autorzy prezentują zasady nowoczesnej armii oraz pomysły na jej modernizację. Ponadto wyjaśniają politykę międzynarodową Rosji oraz relacje tego mocarstwa z europejskimi państwami.

  Ładowanie...