Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Ajahn Brahm

   (7 produktów)

  Opowieści buddyjskie dla małych i dużych

  Ajahn Brahm

  (okładka miękka)

  31,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Opowieści buddyjskiego mnicha

  Ajahn Brahm

  (okładka miękka)

  31,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Buddyjska sztuka znikania

  Ajahn Brahm

  (okładka miękka)

  28,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która wraca

  Ajahn Brahm

  (okładka miękka)

  25,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Sekretne techniki medytacyjne buddyjskiego mnicha

  Ajahn Brahm

  (okładka miękka)

  57,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Ajahn Brahm

  Ajahn Brahm (właściwie Peter Betts, ur. w 1951 roku w Londynie) jest opatem buddyjskiego klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii Zachodniej.

  Ajahn Brahm urodził się w brytyjskiej rodzinie robotniczej, jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu wyższego wykształcenia. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku zdobył stypendium i rozpoczął studia na wydziale fizyki teoretycznej Uniwersytetu Cambridge. Po ich ukończeniu spędził rok ucząc w szkole średniej, po czym wyjechał do Tajlandii i został mnichem oraz uczniem Ajahna Chaha Bodhinyany Mahathery.

  W 1983 roku Ajahn Brahm wraz z innym mnichem, Ajahnem Jagaro, zakupił kilkadziesiąt akrów ziemi rolnej we wzgórzach Serpentine na południe od Perth, gdzie oboje nauczali o buddyzmie. Początkowo na zakupionym terenie nie było żadnych zabudowań, jednak dzięki pracy garstki tamtejszych mnichów wkrótce powstał tam pierwszy ściśle buddyjski klasztor na półkuli południowej, gdzie mieszka dziś największe w Australii zgromadzenie mnichów buddyjskich- klasztor Bodhinyana.

  Obecnie Ajahn Brahm jest opatem klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii Zachodniej, Dyrektorem ds. Duchowych Buddyjskiego Towarzystwa Stanu Australia Zachodnia, Doradcą ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Wiktoria, Doradcą ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Australii Południowej, Patronem Duchowym Bractwa Buddyjskiego w Singapurze oraz Patronem Duchowym ośrodka Bodhikusuma Centre w Sydney.

  Jako początkujący mnich Ajahn Brahm stworzył anglojęzyczny przewodnik po buddyjskich przepisach życia monastycznego, który z czasem stał się podstawą reguły w wielu klasztorach Theravady w krajach zachodnich. Poza tym jego najbardziej znane książki to "Opowieści buddyjskiego mnicha", "Medytacja buddyjskiego mnicha" oraz "Mądrość buddyjskiego mnicha".

  Za swoje osiągnięcia i zasługi dla społeczeństwa Australii Ajahn Brahm otrzymał w 2004 roku Medal Johna Curtina.

  Ładowanie...