Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Agnieszka Chylińska

   (8 produktów)

  Zezia i Giler

  (okładka twarda)

  20,49 
  Wysyłka 24 godziny

  Dzielny Oczak

  (okładka twarda)

  22,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Zezia, miłość i bunt na statku

  (okładka twarda)

  22,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Zezia i wszystkie problemy świata

  (okładka twarda)

  27,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Zezia, Giler i Oczak

  (okładka twarda)

  22,99 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Zezia, Giler i Oczak

  (okładka twarda)

  27,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Anka Skakanka

  (okładka twarda)

  22,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Giler, trampolina i reszta świata

  (okładka twarda)

  22,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Agnieszka Chylińska

  Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna. Zasłynęła jako wokalistka kultowego zespołu O.N.A. w latach 1994-2003, a następnie artystka solowa. W ostatnich latach również autorka popularnych książek dla dzieci opowiadających o przygodach o ośmioletniej Zesi, jej braciszku Gilerze, ich rodzicach i wielu innych sympatycznych postaciach. Seria "Zezia" doczekała się już kilku tomów, dostarczając młodym czytelnikom wspaniałych historii o marzeniach, problemach, szkole, wakacjach, rodzinie, które na przemian wzruszają i bawią do łez.

  Agnieszka Chylińska urodziła się 23 maja 1976 roku w Gdańsku jako córka Barbary, nauczycielki, oraz Andrzeja, dziennikarza muzycznego. Już z wieku sześciu lat zaczęła pisywać swoje pierwsze teksty, a w marcu 1994 roku, będąc w drugiej klasie liceum, po zajęciu trzeciego miejsca na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim, podjęła decyzję o porzuceniu nauki i poświęceniu się muzyce.

  Pod koniec tego samego roku, w wieku zaledwie 18 lat, dołączyła do zespołu Skawalker, którego liderem był gitarzysta Grzegorz Skawiński - zespół zmienił nazwę na O.NA., a w maju 1995 roku wydał debiutancki album zatytułowany "Modlishka", który z miejsca okazał się gigantycznym sukcesem komercyjnym. W kolejnych latach grupa wydała kolejne płyty: "Bzzzzz", "T.R.I.P", "Pieprz" i "Mrok", wydając wiele hitów i piosenek, które na trwałe zapisały się do historii polskiej muzyki rozrywkowej.

  W 1997 roku zespół O.N.A. zakończył działalność z powodu rozbieżności artystycznych, a Agnieszka Chylińska zaczęła karierę solową. Jej efektem były między innymi popularne albumy "Winna" oraz "Modern Rocking", który był zaskakującym zwrotem w stylistykę dance. Na kolejnych płytach artystka wracała już do bardziej rockowego materiału. W międzyczasie w świadomości publicznej zapisała się również jako członkini jury w polskiej edycji show telewizyjnego "Mam talent". Jest laureatką wielu nagród, w tym czterech Eska Musi Awards, dwóch Superjedynek, Bursztynowego Słowika, Złotej Telekamery, Paszportu "Polityki" oraz Fryderyków.

  Jako pisarka zadebiutowała w 2012 książką "Zezia i Giler", która doczekała się kolejnych tomów i dużej popularności wśród czytelników. Jako autorka literatury dziecięcej Chylińska zaskoczyła wszystkich - i to pozytywnie, bowiem jej książki o przygodach energicznej dziewczynki i jej bliskich to pouczająca rozrywka dla najmłodszych na najwyższym poziomie.

  Ładowanie...