Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Adrian Keith Goldsworthy

   (6 produktów)

  Vindolanda. Tom 1

  Adrian Keith Goldsworthy

  (okładka miękka)

  30,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Filip i Aleksander. Królowie i zdobywcy

  Adrian Goldsworthy, Adrian Keith Goldsworthy, Janusz Szczepański

  (okładka twarda)

  60,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Armia Rzymska na wojnie 100 p.n.e.-200 n.e.

  Adrian Keith Goldsworthy

  (okładka twarda)

  45,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Cezar. Życie giganta

  Adrian Keith Goldsworthy

  (okładka miękka)

  36,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Pax Romana. Wojna, pokój i podboje w świecie rzymskim

  Adrian Keith Goldsworthy, Norbert Radomski

  62,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich

  Adrian Keith Goldsworthy, Norbert Radomski, Janusz Szczepański

  49,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Adrian Keith Goldsworthy

  Adrian Keith Goldsworthy urodził się w 1969 roku. Jest brytyjskim historykiem i powieściopisarzem specjalizującym się w historii starożytnego Rzymu.

  Adrian Goldsworthy uczęszczał do Westbourne School w Penarth. Następnie studiował historię starożytną i nowożytną w St John's College w Oksfordzie, gdzie uzyskał także dyplom doktora habilitowanego na podstawie pracy o historii starożytnej armii, na Uniwersytecie Oksfordzkim w 1994 roku. Rozprawa ta położyła podwaliny pod jego pierwszą książkę o tytule "Armia Rzymska na wojnie 100 p.n.e. - 200 n.e.".

  Goldsworthy rozpoczął karierę akademicką od stanowiska młodszego pracownika naukowego na Uniwersytecie w Cardiff, które obejmował przez dwa lata, później krótko wykładał także w londyńskim King's College i następnie przez sześć lat był adiunktem na Uniwersytecie Notre Dame w Londynie. Tematyka jego zajęć dotyczyła głównie historii Rzymu, ale prowadził również kursy z zakresu historii wojsk II wojny światowej.

  W 2010 roku Adrian Keith Goldsworthy zaczął pisać serię powieści wojskowych – opartych jednak nie na czasach rzymskich, lecz napoleońskich, koncentrujących się na armii czerwonych płaszczy Wellingtona, czyli kolejnym okresie, który znajduje się w centrum jego zainteresowań. Jego pierwsza powieść "True Soldier Gentlemen" została opublikowana w 2011 roku, a po niej pojawiły się "Beat the Drums Slowly" i "Send Me Safely Back Again". Tytuł każdej z jego powieści jest zaczerpnięty z tekstów popularnych piosenek wojskowych tamtego okresu.

  Ładowanie...