Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Adam Roman

   (4 produktów)

  Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy

  (okładka miękka)

  69,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy

  Adam Roman, Lucjan Stapp

  (okładka miękka)

  57,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Internet Rzeczy

  Marcin Sikorski, Adam Roman

  (okładka miękka)

  42,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków 2.0

  Adam Roman, Karolina Zmitrowicz

  (okładka miękka)

  61,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Adam Roman

  Adam Roman jest cenionym polskim informatykiem i doktorem habilitowanym nauk technicznych. Jego specjalizacje obejmują testowanie i jakość oprogramowania, ponadto także teorie języków formalnych i automatów, teorie grafów oraz złożoność obliczeniową.

  Adam Roman ukończył studia z informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pozostał jako pracownik, zdobywając przy tym kolejne stopnie i awanse akademickie. Tytuł doktora zdobył w 2006 na podstawie pracy "Problemy synchronizacji automatów skończonych" przygotowanej pod kierunkiem prof. Wita Forysia. Habilitował się na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej w 2016 na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy "Synchronizacja i Problem Kolorowania Drogi - algorytmy, złożoność obliczeniowa i uogólnienia".

  Zawodowo w dalszym ciągu jest związany z uczelnią, której jest absolwentem i aktualnie piastuje stanowisko adiunkta Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Jest autorem licznych artykułów i publikacji, które pojawiały się w zagranicznych czasopismach branżowych takich jak: "Applied Mathematics and Computation", "Pattern Analysis and Applications" "Journal of Automata, Languages and Combinatorics", "Information Processing Letters", "Schedae Informaticae" oraz "Journal of Computer and System Sciences".

  Adam Roman jest autorem pozycji "Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia", a także współautorem książek: "Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy" oraz "INTERNET RZECZY".

  Ładowanie...