Xi

Adam Olejniczak

 (2 produktów)

Prawo cywilne. Część ogólna. 16. wydanie

(okładka miękka)

46,49 
Wysyłka 24 godziny

Nowoczesne technologie szansa czy zagrożenie..

Andrzej Kidyba, Adam Olejniczak

(okładka twarda)

138,79 
Wysyłka 24 godziny

Adam Olejniczak

Adam Olejniczak (ur. w 1952 roku) jest polskim radcą prawnym oraz profesorem nauk prawnych związanym z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W 1973 roku Adam Olejniczak ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UAM, po czym rozpoczął pracę na uczelni początkowo jako asystent, a następnie adiunkt. W 1978 roku obronił pracę doktorską "Udzielanie rozwodu w polskim prawie rodzinnym. Analiza przesłanek materialno- prawnych", a w 1995 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy "Transakcje kompensacyjne w handlu międzynarodowym. Studium cywilnoprawne". Jak można wywnioskować z tematyki prac, Adam Olejniczak specjalizuje się w dziedzinie prawa cywilnego.

Poza UAM kształcił się także na Uniwersytecie w Nancy oraz odbywał staże naukowe w Paryżu, Rennes i Luksemburgu. Obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz profesora w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Jest też członkiem Kolegium Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Adam Olejniczak jest autorem wielu artykułów i prac naukowych, a także podręczników do prawa cywilnego.

Jest laureatem licznych nagród naukowych, między innymi Medalu Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotego Medalu za Długoletnią Służbę.

Ładowanie...