Xi

Ten podręcznik szczegółowo prezentuje zagadnienia związane z architekturą krajobrazu. To dziedzina nauki opierająca się na kształtowaniu przestrzeni życia człowieka dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu elementów wodnych, roślinności i elementów architektonicznych. Odpowiednie ich dobranie oraz ułożenie wymaga ogromnej wiedzy, a także doświadczenia. Z pomocą przychodzi jednak praktyczny podręcznik, w jasny i precyzyjny sposób prezentujący wiedzę na te tematy.

Część pierwsza podręcznika zawiera informacje w zakresie kwalifikacji R.21. Umożliwiają one projektowanie, urządzanie oraz pielęgnację obiektów roślinnych. Podejmuje również zagadnienia z zakresu R.22, który jest związany z organizacją prac przy budowie i konserwacji obiektów małej architektury, a także zawiera wiedzę o historii architektury oraz sztuki ogrodowej, ochronie, konserwacji i rewaloryzacji zabytkowych elementów ogrodowych, projektowaniu obiektów, a także czynnikach oraz zasadach kompozycji w architekturze krajobrazu.

W ofercie wydawniczej dostępne są również kolejne części podręcznika, omawiające inne zagadnienia. To książki przeznaczone głównie dla studentów, ale oferują również przydatne informacje dla wszystkich miłośników architektury.

Wydawnictwo Hortpress rozpoczęło działalność w 1990 r. Mieści się w Warszawie. Oferuje różne książki i czasopisma specjalistyczne o tematyce ogrodniczej, a także podręczniki szkolne. Wydawnictwo stara się trafiać nie tylko do osób profesjonalnie zajmujących się ogrodnictwem, ale także do wszystkich prawdziwych miłośników ogrodów. Podejmuje współpracę z cenionymi polskimi oraz zagranicznymi ekspertami i instytucjami zajmującymi się rolnictwem oraz ogrodnictwem. Stawia na najnowszą wiedzę naukową, a także na najnowsze osiągnięcia technologiczne, zapewniając wysoką jakość przekazywanych informacji. Stara się również informować o ważnych wydarzeniach związanych z ogrodnictwem, a także przedstawiać opinie różnych naukowców. Podejmuje różne zagadnienia, z równą uwagą traktując technologię w rolnictwie, uprawę roślin, hodowlę zwierząt, weterynarię, urządzanie ogrodów lub architekturę.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

929930
Ładowanie...