Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne

"48 praw władzy" Roberta Greene'a to publikacja omawiająca prawa wykorzystywane od wieków przez władców, która nawiązuje do najważniejszych poglądów wielkich myślicieli, a w tym chociażby do filozofii Machiavelliego, Sun-Tzu i Carla von Clausewitza. Autor przygląda się naturze manipulacji oraz analizuje tajniki władzy, od początku cywilizacji aż do czasów współczesnych używane do sterowania społeczeństwem. Badacz tworzy przejrzysty zbiór 48 praw, które powinien poznać każdy świadomy obywatel nowoczesnego państwa.

O czym jest "48 praw władzy"?

Historia obfitowała w królów i innych władców gotowych przekraczać wszelkie granice. Jednak również najwięksi despoci posługiwali się pewnymi charakterystycznymi prawami. Robert Greene analizuje historię ludzkości, by zaprezentować 48 praw, które nawet współcześnie znajdują zastosowanie w polityce oraz życiu społecznym. Taktyki rządów największych władców wciąż powszechnie stosowane są przez wielu polityków czy wpływowych przedsiębiorców. Razem z autorem zobaczysz, w jaki sposób bronić się przed osobami, które chcą przejąć kontrolę nad jak największą częścią społeczeństwa!

"48 praw władzy" - opinie

"48 praw władzy" odsłania przed czytelnikami mechanizmy manipulacji, które wciąż zachowują swoją skuteczność i są powszechnie wykorzystywane przez wpływowe osoby. Zdobywanie poparcia lub głosów, promowanie towarów oraz poglądów, a wreszcie budowanie wizerunku to prawdziwe areny starć praw rządzących umysłami ludzi. Robert Greene pomaga czytelnikowi zrozumieć te mechanizmy i z większą niż dotąd świadomością patrzeć na świat handlu lub wielkiej polityki.

48 praw władzy okazuje się zaskakująco aktualnymi zasadami, które mówią dużo o naturze człowieka. Autor porusza wiele zagadnień psychologicznych, uświadamiając nam, dlaczego czasami głosujemy na określonych polityków lub popieramy pewne osoby publiczne. Badacz odsłania przed czytelnikiem sprytne sztuczki powszechnie używane przez tych ludzi, którzy chcą wpływać na opinię publiczną lub budować światowe trendy. Warto sięgnąć po tę publikację, by odkryć, jak przemyślane strategie wciąż kontrolują społeczeństwo.

Robert Greene to amerykański mówca publiczny i autor poradników oraz książek popularnonaukowych. Był również scenarzystą filmowym, tłumaczem i redaktorem magazynu "Esquire". W swojej twórczości przygląda się przede wszystkim mechanizmom sprawowania władzy oraz technikom manipulacyjnym. To właśnie "48 praw władzy" przyniosło mu światowy rozgłos, a jego publikacja była często porównywana do dzieł klasycznych myślicieli. Publikacje tego autora zainicjowały wiele dyskusji na temat współczesnych technik sprawowania władzy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3374306
Ładowanie...