Xi

12 życiowych zasad

Jordan Peterson – jeden z najwybitniejszych współczesnych psychologów i myślicieli, autor publikacji definiujących na nowo sposób myślenia osobowości – prezentuje wyjątkowy zbiór zasad porządkujących to, co w życiu najważniejsze.Lektura niesie ze sobą nieocenione wsparcie zwłaszcza w obecnych, naznaczonych niepewnością czasach politycznej polaryzacji i diametralnej zmianie gospodarczego układu siłCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Freedom Publishing
 • Data premiery: 2018-09-03
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 432
 • Wymiary: 235 x 158
Polecamy podobne produkty

Jordan Peterson – jeden z najwybitniejszych współczesnych psychologów i myślicieli, autor publikacji definiujących na nowo sposób myślenia osobowości – prezentuje wyjątkowy zbiór zasad porządkujących to, co w życiu najważniejsze.

Lektura niesie ze sobą nieocenione wsparcie zwłaszcza w obecnych, naznaczonych niepewnością czasach politycznej polaryzacji i diametralnej zmianie gospodarczego układu sił. Zaprezentowane w książce zasady odnoszą się do stałych wartości, które budują morale i nadają sens życiu bez względu na aktualne okoliczności. Autor opiera się na treści starożytnych mitów i ksiąg biblijnych, a także na własnych doświadczeniach. Zabieg ten pokazuje, jak przenieść uniwersalne, ponadczasowe treści na grunt współczesnych realiów.

Książka "12 życiowych zasad. Antidotum na chaos" łączy więc prawdy starożytnej tradycji z oszałamiającymi odkryciami nowatorskich badań naukowych, by w niezwykle inspirujący sposób opowiedzieć czytelnikom o tym, co należy robić, by konsekwentnie doskonalić swoje życie. Jordan Peterson dowodzi, że cierpienie jest stałym elementem naszej egzystencji, ale jednocześnie człowiek ma wybór - poddać się mu lub przeciwnie, zmierzyć się z nim i wyjść z tego spotkania zwycięsko. Tworzy w tym celu pewien kanon zasad, którymi warto się kierować, by metodą małych kroków przezwyciężyć tytułowy chaos, nierozerwalnie związany z naszym życiem.

"12 życiowych zasad" są napisane wnikliwie i przystępnie - oszałamiają inteligencją, poczuciem humoru i skalą refleksji autora, pełnej nawiązań do religii, obyczajów, literatury, a także okoliczności biologicznych, kulturowych i psychologicznych. Każda z postulowanych przez Jordana Petersona zasad została wzbogacona o bogate uzasadnienie, oparte na wnikliwej analizie największych dzieł filozoficznych, historycznych czy religijnych. Jednocześnie autor nie zapomina o zwyczajnym, codziennym życiu i dostarcza mnóstwa praktycznych wskazówek dotyczących eliminowania wszystkiego, co pozbawia nas wewnętrznego spokoju.

Książka Jordana Petersona dowodzi, że nadany mu przez studentów tytuł "the life changing professor" jest w pełny uzasadniony. "12 życiowych zasad" to pasjonujące dzieło wpływowego intelektualisty przypominające o tym, co w życiu naprawdę ważne.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
821786
Tytuł
12 życiowych zasad
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
432
Data premiery
2018-09-03
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
235 x 158
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.72
Długość
235
Głębokość
155
Wysokość
158
Nasza cena
49,36 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
28 recenzji
 • 5
  25
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • beata k. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-10-04
  Książka: "12 ŻYCIOWYCH ZASAD- ANTIDOTUM NA CHAOS" Jordana Petersona otrzymała ode mnie notę 4/5. Warto sięgnąć po tą lekturę, zawiera bowiem sporo cennej treści. Nie ze wszystkim jednak mogłam zgodzić się z autorem gdyż, w mojej ocenie, zdecydowanie za dużo uwagi poświęcone jest wartościom chrześcijańskim, Bogu i Piekle. Przekonana byłam, że kupuję książkę o tematyce czysto psychologicznej, a nie katechetycznej. Poza tym " 12 ŻYCIOWYCH ZASAD" napisana została w sposób przystępny, ciekawy i godny polecenia.
 • Dawid K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-19
  Książka jest bardzo pomocna, zawiera uniwersalne prawdy często takie które wydają się banalne. Nie warto jednak dać się zwieść myślom, że takie są. Dodatkowo napisana jest "poczytnym" językiem często ubarwiona wieloma historiami z życia autora. Gorąco polecam!
 • Andrzej S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-31
  Rewelacja! Myśli w tej książce są nowością w dziedzinie nauk społecznych. Autor odrzuca postmodernistyczne podejście do socjologii, psychologii. Punktem wyjścia są rzeczy wydawałoby się banalne, jak zachowanie się ptaków budujących gniazda, czy homarów walczących o swój kawałek dna oceanu. Pokazuje na tych skorupiakach zarówno jedność przyrody pod względem biochemii, jak i ciągłość naszych relacji społecznych. Homary istnieją w zapisach kopalnych od 350 milionów lat, wiele się od tamtych czasów zmieniło :). Pojawiły się i wyginęły dinozaury, pojawiły się drzewa i część z nich zamieniła się w węgiel, mamuty i tygrysy szablozębne żyły wg tej miary jeszcze wczoraj, a zarówno my i homary jednakowo reagujemy na prozac (lek na depresję). Zupełnie nie dziwię się temu, że jest to światowy bestseller. Sam kupiłem dwie książki dla moich dorosłych już dzieci, bowiem wiele z tego co wyczytałem u autora było moimi własnymi przemyśleniami, ale tak pięknie nigdy bym nie ujął. Więc niech za mnie mówi JORDAN B. PETERSON.
 • Natalia S. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2021-08-19
  Książka ciężka do przeczytania, autor wplata zbyt dużo wątków i sam się w nich gubi. Bardzo dużo przytoczeń biblijnych, które pisarz traktuje jak uniwersalne prawdy dotyczące każdego człowieka (brak neutralnego podejścia do religii). Lektura nieprzyjemna w czytaniu i nielogiczna.
 • Dawid K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-30
  Jedna z najlepszych książek na rynku, polecam gorąco!
 • Maria L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-14
  Książka wspaniała, już na samym początku intryguje i daje świetne drogowskazy. Polecam!
 • Luiza D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Książka o ludzkiej naturze, która czerpie z wiedzy znanej od początków cywilizacji, ale przekazuje je w stylu bardziej odpowiednim dla człowieka naszych czasów. Uczy uważnego postrzegania świata i pokazuje, czym jest wolność oraz odpowiedzialność. To nie tylko ciekawa podróż po ludzkiej psychice, ale też po motywach znanych i popularnych w kulturze.
 • Wioleta R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-14
  Znany psycholog z wieloma naukowymi publikacjami o naturze ludzkiej postanowił zebrać swoją wiedzę i umieścić ją w jednej książce. Warte uwagi tych, którzy chcą uporządkować świat wokół siebie, więc poszukują do tego wiedzy, ale nie chcą zagłębiać się w wielkie podręczniki psychologiczne. To książka, która stawia sobie za cel próbę dotarcia do każdego odbiorcy.
 • Jan Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-30
  Ile to już napisano książek o ludzkim szczęściu? Tym razem mamy jednak do czynienia ze zbiorem bardzo prosto podzielonych motywów, z których każdy da radę wybrać coś dla siebie. To znane od wieków reguły, bliskie ludziom różnych kultur, ale teraz ubrane w formę odpowiednią dla współczesnego odbiorcy. Czas uporządkować otaczający nas chaos!
 • Damian Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-15
  Książka popularnego psychologa, Jordana Petersona, to dobra okazja do zastanowienia się, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Zamiast jednak brnąć w długie i monotonne wykłady, autor skupia się na prostym podziale na dwanaście konkretnych punktów. Omawiają one dwanaście uniwersalnych zasad, które wpływają na samopoczucie człowieka.
 • Kamil T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-06-19
  Przeczytałem dopiero 50 stron a już dała mi wiele do myślenia.
 • Barbara J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Rewelacyjna książka. Pierwsza pozycja tego autora, ale na pewno nie ostatnia. Mnóstwo cennych porad na temat życia, osobowości. Po przeczytaniu otrzymałam ogromną dawkę pozytywnej energii od tego pana i była gotowa do zmian. Kilka już nawet poczyniłam, jednak niektóre nawyki bardzo ciężko jest zmienić. Jednak jestem ambitna. Polecam lekturę z całego serca.
 • Halina T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Każdy przeżywa czasami trudniejsze chwile i zaczyna wątpić w wyznawane przez siebie wcześniejsze zasady. Zachowanie sztywnego kręgosłupa moralnego jest w dzisiejszych czasach bardzo trudne. Sama po sobie wiem, że codziennie trzeba stawiać czoło różnym przeciwnościom. Ostatnio sięgnęłam po książkę Jordana Petersona i bardzo pozytywnie na mnie wpłynęła. Podane przez psychologa zasady, którymi warto się kierować naprawdę do mnie przemówiły. To książka idealna dla każdego, to chce popracować nad sobą i własnym systemem wartości.
 • Diana U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Kilka zasad zaproponowanych przez autorka wprowadziłam w swoją codzienną rutyną. Moje życie naprawdę odmieniło się najlepsze, a co najważniejsze zauważyłam że jestem lepiej postrzegana przez otoczenie, zyskałam swego rodzaju prestiż. Tylko niektóre wskazówki były totalnie z innej beczki raczej bym się odnalazła stosując je.
 • Bożena J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Kiedyś natrafiłam na wykład Jordan Petersona i już wtedy bardzo spodobało mi się jego podejście do życia. W dobie pędu i niezwracania uwagi na drugiego człowieka psycholog odwołuje się do tradycyjnych wartości i zasad moralnych. Zawiera w swoim poradniku 12 zasad, którymi należy się kierować w życiu. Książka naprawdę rozjaśnia patrzenie na siebie i otaczający świat.
 • Marta R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  W swoim dorobku czytelniczym mam już kilka poradników, które miały na celu ukazanie tego, jak żyć. Miałam wrażenie, że każdy z nich wypełniają raczej puste frazesy, niż konkretne wskazówki. Moja opinia zmieniła się jednak po trafieniu na książkę „12 życiowych rad”. Lektura stała się moim drogowskazem. Autor w konkretny sposób opisał ścieżki, którymi warto podążać oraz ukazał wartości, które nigdy nas w życiu nie zawiodą. Polecam szczególnie tym, którzy znajdują się na życiowym rozdrożu.
 • Andżelika R. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-10
  Dosyć dobra książka, śmiem nawet twierdzić że najlepsza od tego autorka, a przeczytałam już tego trochę. Jedyny mój zarzut to liczne odniesienia do sfery religijnej. Jak dla mnie było tego zdecydowanie za dużo, no ale to tylko moje osobiste odczucie. Nie jestem katoliczką, może dlatego tak bardzo mi to przeszkadzało.
 • Aleksandra R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-26
  Nie przepadam za pozycjami tego autora. Przeczytałam już kilka jego książek i mam złe doświadczenia. Tym razem było inaczej. Brak lania wody, same konkrety. I jeszcze do tego jakie to wszystko ciekawe. Najbardziej podobał mi się fragment o napotkanych kotach, które warto głaskać. Ponoć to bardzo dobrze wpływa na nasz układ nerwowy. Wiedziałam, że coś w tym jest!
 • Danuta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-26
  Często zadajemy sobie pytanie o to, co jest w życiu ważne. Sama wiele razy borykałam się z tą niewiadomą i szukałam odpowiedzi w różnych poradnikach. Najbardziej zachwyciła mnie jednak książka Jordana Petersona „12 życiowych zasad”. Autor oferuje w niej zbiór kilkunastu prawd, którymi powinniśmy się kierować w życiu. Dzięki tej książce można zrozumieć, co tak naprawdę nadaje naszemu bytowaniu sens.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


821786
Ładowanie...