Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży (Małgorzata Gołota) - tantis.pl
Xi

Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży

Małgorzata Gołota

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 352

SUPER CENA

Cena detaliczna: 49,90 zł

33,79 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 28,53 zł

Opis

"Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich czytelników, którzy są zainteresowani problemami współczesnej młodzieży. Wielu powie, że jest nawet dla uczniów ważniejsza od każdej lektury szkolnej. Co roku rośnie liczba prób samobójczych podejmowanych przez młode osoby. W określonych okolicznościach dzieci często decydują się na tak straszny krok. Do samookaleczeń dochodzi nawet codziennie. Dlatego tak ważne jest, by podjęto ten temat w dyskusji publicznej. Dziecko bardzo często czuje strach przed niezrozumieniem i niewłaściwą opinią innych osób. Młodych ludzi przytłacza to, że ktoś po prostu źle ich oceni. Choroba bardzo pogłębia ten lęk, a poczucie wstydu staje się jej podstawowym elementem. Zobacz, co na ten temat mówią cenieni badacze psychologii!

"Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży" to publikacja ułatwiająca zrozumienie problematyki depresji wśród współczesnej młodzieży. Ta pozycja jest również wyrazem krzyku, który ma zwrócić uwagę na ten wyjątkowo ważny problem. Małgorzata Gołota korzysta z wiedzy wybitnych psychologów i psychiatrów, odkrywając przy tym, co popycha młodych ludzi do samobójstw. Dlaczego tak wiele osób choruje właśnie teraz? Jak pomóc osobie walczącej z depresyjnymi myślami? Jak działa przewlekły stres związany z długą izolacją od grupy rówieśniczej? Dzięki tej publikacji poznasz najnowsze ustalenia psychologii. Książka jest przeznaczona nie tylko dla rodziców, ale także dla dzieci. To niezwykle ważny głos dotyczący problemu, który wciąż narasta w Polsce.

Marcin Łokciewicz (wychowawca w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze), Maciej Klimarczyk (psychiatra oraz seksuolog), Barbara Remberk (psychiatra), Przemysław Zakowicz (lekarz rezydent psychiatrii dzieci i młodzieży), Brunon Hołyst (pionier wiktymologii oraz suicydologii w Polsce) i Paulina Dąbrowska (psychoterapeutka oraz konsultantka telefonu zaufania 116 111) przybliżają czytelnikom zjawisko depresji wśród młodzieży i podejmują próbę odpowiedzi na pytanie, co skłania młodych ludzi do prób samobójczych. Doświadczeni badacze wyjaśniają, z jakimi nieoczywistymi problemami zmaga się współczesna młodzież oraz co najmocniej wpływa na psychikę dojrzewającej osoby. Dzięki tej wspaniałej publikacji możesz nie tylko poznać odkrycia nowoczesnej psychologii, ale także zrozumieć potrzeby młodych ludzi.

Szukasz innych książek o problemach współczesnego świata? Znajdź ciekawą pozycję w kategorii "Książki reportaże, literatura faktu"!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3241244
Tytuł Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży
Autor Małgorzata Gołota
Wydawnictwo Filia
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 352
Data premiery 2022-04-27
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 205 x 135
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.36
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 33,79 zł
Powiązane tematy: Prezent na walentynki dla niego, Walentynki, Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Dagmara A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 13-06-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo potrzebna książka, powinni po nią sięgnąć rodzice, nauczyciele, opiekunowie, ale chyba przede wszystkim politycy. Bardzo dobrze wyjaśnia jak rozległy jest już w tej chwili problem depresji u dzieci. Autorka oddaje głos nie tylko lekarzom, terapeutom czy opiekunom socjalnym lecz także samym dzieciom. W pewnym sensie podczas lektury pęka serce, dzieci, które staramy się uchronić przed cierpieniem, cierpią najbardziej... z drugiej strony ta książka może być pierwszym krokiem do zrozumienia depresji oraz niesienia pomocy. Bardzo polecam

Monika

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-05-2022 | Recenzja zweryfikowana
Nigdy nie stroniłam od trudnych tematów w literaturze. Często sięgam po książki, które inni omijają szerokim łukiem. Moim konikiem są historie i te prawdziwe oparte na faktach i te, które powstały w głowach pisarzy o problemach psychicznych. Ciekawi mnie skąd bierze swoje podłoże ten problem, który niedługo będzie można nazwać prawdziwą plagą. Przerażające jest to, że coraz więcej młodych ludzi a nawet dzieci decyduje się na samookaleczenia i na ten ostateczny krok, którym jest samobójstwo.
Książka Małgorzaty Gołoty „Żyletkę zawsze noszę przy sobie” trochę szerzej otwiera nam, czytelnikom oczy na pewne sprawy. Dzięki niej nie poznajemy tylko racji lekarzy, ale głos oddany został także samym zainteresowanym, czyli młodym ludziom z problemami. Muszę przyznać, że choć chwilami czytało się ciężko, to było warto. Polecam Wam lekturę tej książki, bo może w Waszym najbliższym kręgu jest ktoś, kto potrzebuje pomocy, ale nie umie o nią poprosić wprost, albo wy nie potraficie tego usłyszeć i zrozumieć.

Patrycja Ł.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-05-2022 | Recenzja zweryfikowana
"Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że z roku na rok rośnie liczba prób samobójczych podejmowanych przez młodych ludzi"

Ta dramatyczna statystyka, sprowadzana często do roli liczb i wykresów to rzeczywisty dramat i cierpienie ogromnej liczby osób w Polsce i na świecie. Na depresję cierpią już najmłodsze dzieci, a pomoc dla nich wciąż jest niewystarczająca.
Małgorzata Gołota podjęła się niezwykłej próby przybliżenia kilku portretów młodych ludzi borykających się od lat z depresją. Ich historie, zapisy z pamiętnika czy relacje rodziny miksowane są z rozmowami z psychiatrami, lekarzami, którzy przybliżają proces leczenia i system pomocy instytucjonalnej. Te książkę czyta się ze łzami w oczach, a treści głęboko trafiają do czytelnika i zapadają w pamięci. Polecam każdemu!

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...