Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Szukany produkt jest niedostępny - może podobny produkt?

Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo

Wiktor Szponar

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 296
Niedostępny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Doświadczenie śmierci, z angielskiego NDE (near-death experience), to odczucia, doświadczane przez osoby, które prawie umarły lub przebywały w stanie śmierci klinicznej. Dzięki postępowi nauk medycznych, tego typu doświadczenia są coraz częstsze. Nie zależą ode od płci, wieku ani cech społeczno-demograficznych, może przydarzyć się każdemu, kto dzięki resuscytacji lub innym zabiegom medycznym, powraca do stanu świadomości.

NDE zazwyczaj łączy się z wizjami. Zwykle są to obrazy rajskich krain, co wyzwala uczucie spokoju i błogości, czasem jednak NDE mogą towarzyszyć nieprzyjemne uczucia, budzące lęk.

Książka "Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo" to próba docieczenia, w jaki sposób wśród ludzi, którzy przeżyli NDE, kilka tysięcy przebadanych osób, w różnym wieku, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, z pięciu kontynentów, o różnych wierzeniach i światopoglądach, miało te same halucynacje. Czy doświadczali Nieba, czy też byli ze sobą w spisku?

W latach 1988-1992 przeprowadzone zostały, przez dra Pima van Lommela, badania obejmujące 344 pacjentów z grupy 509 osób, które przeżyły reanimację po zawale serca. Inne programy badawcze nad NDE, w USA i w Wielkiej Brytanii, objęły 562 pacjentów. Wniosek, jaki został po tych badaniach to informacja, że NDE jest doświadczeniem osób, których funkcje mózgowe zostały całkowicie zatrzymane. Nie wiadomo, jak wytłumaczyć fakt, że pacjenci pamiętali treść rozmów lekarzy i podejmowane czynności w czasie, kiedy kora mózgowa była nieaktywna.

Ksiądz Wiktor Szponar, w czasie pisania książki "Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo" korzystał z relacji pacjentów po NDE oraz książek, napisanych przez niektórych z nich, spotykał się z pacjentami, którzy doświadczyli życia po śmierci przeprowadzał wywiady oraz zbierał kompleksową dokumentację medyczną, by dowiedzieć się – na tyle, na ile to tylko możliwe – czy pacjenci NDE mówią prawdę i czego właściwie doświadczyli?

Książka, licząca prawie 300 stron, została opublikowana przez Wydawnictwo Fronda. Fronda publikuje książki dotyczące publicystyki konserwatywno–prawicowej, książki historyczne odkłamujące historię Polski i świata oraz literaturę katolicką, podawaną w nowatorskiej formie.

Ks. Wiktor Szponar urodził się w 1991 roku. Przed wstąpieniem do seminarium studiował na administrację i dziennikarstwo, był reporterem  w TVP Gdańsk, współpracował też ze Studencką Agencją Radiową na Politechnice Gdańskiej. Po ukończeniu seminarium służy w parafii św. brata Alberta w Gdańsku. Interesuje się teologią moralną, jest miłośnikiem liturgii i Pisma Świętego.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2892051
Tytuł Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo
Autor Wiktor Szponar
Wydawnictwo Fronda
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 296
Data premiery 2020-07-23
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 195 x 125 x 20
Okładka Miękka
Waga Produktu [kg] 0.25
Cena detaliczna 34,90 zł
Nasza cena 23,84 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Maja A.

5/5
| 29-09-2021
Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo  to genialna książka, która wciągnęła mnie na kilka długich wieczorów. Akurat żałowałam, że nie miałam urlopu bo zapewne pochłonęłabym ją w  2 dni była tak fascynująca. Dużo ciekawych informacji, dużo historii ludzi, przyznam szczerze, że niektóre z nich potem śniły mi się po nocach. Jestem przekonana, że musze bardziej zgłębić ten temat. Polecam bardzo mocno i już nie mogę doczekać się kolejnych pozycji tego autorstwa.

Gabriela I.

5/5
| 20-09-2021
Książkę „Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo „ kupiłam za sprawą tych wszystkich dobrych recenzji, jakie znajdują się w sieci. No i jak zaczęłam czytać to nie sposób było się oderwać. Książka fascynuje, ciekawi i z każda kolejną stronę wzmaga swego rodzaju dreszcz. Polecam przeczytanie. U mnie zachwyceni są wszyscy domownicy – ja, mąż, mam. No dzieci są jeszcze za małe na takie lektury ale zapewne kiedyś dam  im tez do przeczytania.

Grażyna S.

5/5
| 17-11-2020
Książka wciągająca, czyta się z zainteresowaniem. Warto przeczytać, bo tego typu książki zupełnie inaczej ustawiają życie. Zaczynamy myśleć o życiu wiecznym, jeżeli do tej pory tak nie było, albo minimalnie. To, że jest życie wieczne, to człowiek, który uważa się za wierzącego o tym wie. Sedno jednak w tym, żeby myśleć cały czas o tym i żyć tak, by na wieczność zasłużyć i przejść z jak najkrótszym przebywaniem
w czyśćcu. Ażeby tak było - trzeba mieć mocną podstawę, czyli maksimum dobrych czynów. Nie być takim, co za pięć dwunasta ocknie
się, ale żyć wiecznością od dzieciństwa. W biblii mamy powiedziane: ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co przygotował Pan Bóg tym,
którzy Go miłują. Poprzez wieki Pan Bóg dodaje do tych słów nowe: o, jakie piękne rzeczy widzę - Dominik Savio, o ziemio jakżeś ty brzydka
w porównaniu z Niebem - św. Faustyna. Wielu widziało Niebo, było tam, przekazują nam i ciągle to trwa. Byśmy po prostu uwierzyli. Żyli tym.
Polecam tę książkę, ale również i inne. Prasę katolicką też. Jeżeli ktoś nie może się do tego przekonać, to zrobić to choćby dla konfrontacji.
Dla zdobycia wiedzy. Bo w Toruniu to mówią: czytać by być mądrym, a w Krakowie dosadniej: czytać by nie zgłupieć. Pozdrawiam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
21 Październik, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
22 Październik, Piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
21 Październik, Czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
22 Październik, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
22 Październik, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
22 Październik, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
22 Październik, Piątek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
21 Październik, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...