Xi
 » Książki  » Kryminał, sensacja, thriller

"Żuchwa Kaina" Edwarda Powysa Mathersa to powieść-zagadka, która została przypomniana czytelnikom po wielu latach, ponownie zaskakując jednocześnie krytyków literackich i fanów zagadek. Łamigłówka praktycznie nie do rozwiązania? Zmierz się z wyjątkowym wyzwaniem oraz zagadką detektywistyczną, przygotowaną przez prawdziwego miłośnika tajemnic! Czy dobrze uporządkujesz opowieść i odkryjesz, kim są zabójcy? To wyzwanie logiczne dla fana trudnych zagadek!

O czym jest "Żuchwa Kaina"?

Edward Powys Mathers, wielki miłośnik zagadek znany jako Torquemada, w 1934 r. wydaje książkę, która do dzisiaj pozostaje zagadkowym dziełem. Poznaj jego wspaniałą powieść-łamigłówkę! Książka, wydrukowana pozornie w przypadkowym porządku, ujawnia cierpliwemu czytelnikowi swoje tajemnice. Dzięki logicznemu myśleniu oraz uważnemu wczytaniu się w treść opowieści możesz odkryć jej ukryty sens!

6 morderstw i każde niezwykle tajemnicze. Miliony możliwości. Tylko jedno rozwiązanie jest prawidłowe! Weź udział w detektywistycznej grze oraz odkryj, kto tak naprawdę okaże się mordercą. Sprawdź swój umysł i rozwiąż zagadkę autora! Tylko nieliczni czytelnicy mogą pokonać to trudne wyzwanie. Mroczna, tajemnicza oraz pełna ciekawych zagadek detektywistyczna historia czeka na największych fanów gier logicznych.

"Żuchwa Kaina" - opinie

"Żuchwa Kaina" to pewnie jedna z najbardziej nietypowych książek, jakie kiedykolwiek napisano, a historia wokół niej jest tak samo fascynująca i pełna zadziwiających pomysłów. Wydana w 1934 r. powieść-zagadka szybko zdobyła duży rozgłos, a dodatkowo wydawca zapowiedział, że pierwsza osoba, która poprawnie wskaże rozwiązanie, otrzyma nagrodę. Wygląda na zwyczajną zagadkę detektywistyczną, ale jest jednak czymś znacznie większym. Uważny czytelnik znajdzie tu nie tylko ciekawe zadanie logiczne, ale także nawiązania do wielu dzieł kultury. To rewelacyjna propozycja dla wszystkich osób, które szukają czegoś wyjątkowo oryginalnego w świecie literatury!

Tę niesamowitą powieść-zagadkę warto polecić nawet tym osobom, które rzadko czytają książki! Treść tej detektywistycznej opowieści bardziej przypomina bowiem grę logiczną niż typową powieść. Czytelnik, odszyfrowując wiadomości, odwołując się do innych tekstów i odczytując znaczenie różnych motywów kulturowych, próbuje znaleźć wskazówki, dzięki którym możliwe jest rozwiązanie sprawy kryminalnej. Kto pokona wyzwanie autora?

Edward Powys Mathers był angielskim tłumaczem, poetą i wielkim miłośnikiem zagadek. Zasłynął nie tylko tłumaczeniami dzieł światowej literatury, ale także znakomicie przyjętymi przez czytelników zagadkami detektywistycznymi. Układanki te polegały na wyszukiwaniu odpowiednich wskazówek w tekście. Każde słowo mogło kryć w sobie podpowiedź. Odczytywanie zaszyfrowanych wiadomości prowadziło czytelnika do rozwiązania zagadki.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3366395
Ładowanie...