Xi

Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne

"Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne" to niezwykła książka, która w odważny sposób demaskuje psychiczne mechanizmy powstawania rozmaitych schorzeń, a także prezentuje sposoby na ich przezwyciężenie.Książka opiera się na koncepcji, sformułowanej w latach osiemdziesiątych XX wieku, przez niemieckiego lekarza R.G. Hamera. W następstwie tragicznego wydarzenia, jakim była śmierć jego syna, zaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Virgo
 • Data premiery: 2015-01-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 240
 • Wymiary: 21

"Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne" to niezwykła książka, która w odważny sposób demaskuje psychiczne mechanizmy powstawania rozmaitych schorzeń, a także prezentuje sposoby na ich przezwyciężenie.

Książka opiera się na koncepcji, sformułowanej w latach osiemdziesiątych XX wieku, przez niemieckiego lekarza R.G. Hamera. W następstwie tragicznego wydarzenia, jakim była śmierć jego syna, zarówno on jak i jego żona zapadli na nowotwory. Według niego nie było to zdarzenie przypadkowe. Przeświadczenie to skłoniło go do analizy historii chorób swoich pacjentów, a rezultaty potwierdziły jego wcześniejsze przypuszczenia. Na podstawie obserwacji prowadzonych na przestrzeni wielu lat, stworzył teorię, która całkowicie zmienia sposób patrzenia na stan organizmu, który nazywamy chorobą. Według Hamera, nie jest on niczym szkodliwym, jak powszechnie przyjęło się uważać. W myśl jego teorii, jest to natomiast celowy program, uruchamiany przez Naturę w pewnych szczególnych, uzasadnionych przypadkach.

Można przyjąć, że większość ludzi domyśla się, że choroby mogą mieć podłoże psychiczne. Jednak fakt, że niektóre osoby są bardziej na nie podatne, pozostaje niewyjaśniony. Według Obissiera można to wytłumaczyć za pomocą pamięci komórkowej, która sprawia że nasz organizm pamięta traumatyczne sytuacje, których doświadczyli nasi przodkowie. Do momentu, aż sprawy te nie zostaną rozwiązane, wspomnienia te będą powodować choroby ciała, by zrekompensować nieumiejętność umysłu do poradzenia sobie z nimi. W takim rozumieniu choroba jest sposobem ochrony tych, którzy doświadczyli ciężkiej emocjonalnej traumy lub zbyt wielkiej dawki stresu. Choroba nie jest zatem przeciwnikiem człowieka - lecz wręcz przeciwnie - sojusznikiem, pomagającym w radzeniu sobie z ciężkimi życiowymi sytuacjami. Tego typu perspektywa pozwala wyruszyć na poszukiwanie wewnętrznego konfliktu, który jest główną przyczyną utraty zdrowia, zamiast jedynie chwilowo zaleczać jego zewnętrzne symptomy.

Patrick Obissier to terapeuta, specjalizujący się w dekodowaniu biologicznym. Od lat siedemdziesiątych XX wieku studiował rozmaite terapie holistyczne, badając rolę jaką spełnia choroba w organizmie człowieka, a także w społeczeństwie i środowisku. "Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne" to jego pierwsza książka.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
528299
Tytuł
Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
francuski
Liczba stron
240
Data premiery
2015-01-01
Rok wydania
2016
Wymiary produktu [mm]
21
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.3
Długość
210
Głębokość
145
Nasza cena
25,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
7 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • JUSTYNA K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-28
  Moim zdaniem książka jest godna polecenia. Są w niej ciekawe i bardzo interesujące materiały, które rozjaśniają umysł i dają dużo do myślenia.
 • Asia L. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-02-18
  Nie jest to publikacja naukowa, dlatego też po książkę mogą sięgnąć nie tylko osoby zajmujące się medycyną, ale i skupiające się na duchowości. Ciekawe podejście do tematu. Mi się podobała, mąż natomiast jest nastawiony bardziej sceptycznie. Z pewnością może okazać się zbawienna dla osób, które zachorowały na nowotwór i potrzebują wsparcia psychicznego.
 • Diana J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-14
  Nie ma co się dziwić, ze książka „Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne” uznawana jest za bestseller, bo jest po prostu genialna w każdym możliwym calu. Szata graficzna na plus, dużo wyjaśnień, dobra cena, nie pozostaje mi nic innego jak polecić wszystkim z  całego serca.  Myślę, ze każdy jak jeden mąż powinien przeczytać tę pozycję, to naprawdę nieocenione źródło wiedzy. Polecam bardzo mocno wszystkim.
 • Anna L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-13
  Książka „Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne” to moja najnowsze odkrycie i zarazem genialne źródło wiedzy na temat chorób. Świetnie napisana, bogato zilustrowana, Autor wyjaśnia wszystko fajnie, normalnym językiem, bez jakiegoś naukowego, czy tam specjalistycznego bełkotu. Nie mogę doczekać się już kolejnej pozycji tego pana, fajny styl językowy. No i poznałam tylko odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Teraz czyta mój mąż i także jest tak samo zachwycony ta książką co ja. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł
528299
Ładowanie...