Xi

Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości

Tian Dayton, doświadczona psychoterapeutka i psycholożka kliniczna, proponuje świeże spojrzenie i wnikliwą analizę tego, jak odzyskać stabilność emocjonalną po doświadczeniach z traumą, uzależnieniem, nadużyciami i dysfunkcyjnymi zachowaniami podczas dorastania. Jej książka "Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości" przeznaczona jest dla każdego, kto dorasCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Feeria
 • Data premiery: 2021-06-16
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 368
 • Wymiary: 205 x 145 x 26

Tian Dayton, doświadczona psychoterapeutka i psycholożka kliniczna, proponuje świeże spojrzenie i wnikliwą analizę tego, jak odzyskać stabilność emocjonalną po doświadczeniach z traumą, uzależnieniem, nadużyciami i dysfunkcyjnymi zachowaniami podczas dorastania. Jej książka "Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości" przeznaczona jest dla każdego, kto dorastał w dysfunkcyjnym domu i chciałby wreszcie znaleźć spokój wewnętrzny - a tym samym zacząć prowadzić zrównoważone życie.

Autorka posługuje się najnowszymi wynikami badań z zakresu neuronauk, aby w szczegółowy i pomocny sposób wyjaśnić, jak powstają rany serca, umysłu i ducha oraz co trzeba zrobić, aby się zagoiły. Wszystko to na tle wnikliwie i przystępnie zarazem opisanych strategii wychodzenia z traumy. Co więcej, Dayton opiera się również na własnym doświadczeniu dorosłego dziecka alkoholika. Czerpiąc ze swoich własnych przeżyć oraz bogatego dorobku zawodowego, uczy czytelników, jak cofnąć neuropsychologiczne uszkodzenia wywołane przez traumy, aby przeprogramować mózg i odwrócić negatywne skutki na nasze przyszłe relacje i zachowania.

Książka "Znajdź spokój wewnętrzny" dowodzi, że urazy emocjonalne mają bezpośredni, destrukcyjny wpływ na nasze życie, a długotrwały stres niejako zapisuje się w naszym wnętrzu. Dławiące nas poczucie pustki i niepokoju utrudnia codzienne funkcjonowanie i uniemożliwia zadbanie o własny dobrostan emocjonalny. Co gorsza, często czujemy, że coś jest nie tak, ale nie potrafimy, skąd bierze się trawiące nas poczucie pustki i niepokoju. Tian Dayton wskazuje na znaczenie tak zwanej trzeźwości emocjonalnej oznaczającej to, że umiemy zachowywać swoje emocje, myśli i czyny w zrównoważonym stanie. Autorka uczy, jak zlokalizować źródła bólu i uwolnić się emocjonalnie od współuzależnienia. Pomaga lepiej rozumieć swój wewnętrzny świat, tolerować własne emocje, a wreszcie podpowiada, jak odzyskać utracony spokój i równowagę, pozwalającą prowadzić satysfakcjonujące życie.

"Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości" to bezcenna pozycja dla każdego, kto chce zmienić bieg swojego życia i przerwać międzypokoleniowy łańcuch rzucający się cieniem na to, jak funkcjonujemy na co dzień. Wskazując konkretne działania, jakie powinniśmy podjąć, by odnaleźć własną ścieżkę do równowagi emocjonalnej, stanowi nieocenioną pomoc dla wszystkich próbujących poradzić sobie z traumatycznymi doświadczeniami.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3019684
Tytuł
Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
368
Data premiery
2021-06-16
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
205 x 145 x 26
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.51
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
26
Nasza cena
27,71 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
3 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Martyna U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-09
  Współuzależnienie często bywa silniejsze niż samo uzależnienie. Towarzyszą mu dodatkowe uczucia i emocje. Jako DDA sama długo nie wiedziałam dlaczego mam takie a nie inne problemy przy tworzeniu relacji. Dysfunkcyjna rodzina( choć przez wiele lat tak o niej nie myślałam) sprawiła, że moja potrzeba przynależności i bycia kochaną jest naprawdę duża. Jest wręcz przerysowana. Cała seria Nowy Początek już od jakiegoś czasu pojawiała się w social mediach i przykuwała moja uwagę. Zaczęłam książką "Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików" ale tak na prawdę dopiero uzupełniając wiedzę o "Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości" mogę powiedzieć, że rozpoczęłam swoją prawdziwą przemianę. Myślę, że jedna i druga książka mają ogromne znaczenie i przekazują ogromną dawkę wiedzy, jednak do mnie personalnie dużo bardziej przemawia druga pozycja. Personalne przeżycia autorki są mi naprawdę bliskie, a jej spojrzenie na świat i na problem alkoholizmu sprawiły, że otworzyły mi się oczy. Bardzo polecam nie tylko osobom, które bezpośrednio spotkały się z problemem alkoholizmu w rodzinie, ale i do przeczytania tak po prostu. Przecież na co dzień można spotkać osoby dotknięte tą przypadłością a wiedza z pewnością ułatwi zawieranie odpowiednich relacji.
 • Sławomir R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-09
  Jak na razie jedna z lepszych książek jakie było dane mi przeczytać w tematyce DDA i DDD. Dysfunkcyjność rodziny, czy to oparta o problem alkoholowy, czy też o inne problemy, np relacji sprawia, że nawet w dorosłym życiu ciągnie się za nami "nieprzyjemny smród". Tylko sami własnymi rękami jesteśmy w stanie się go pozbyć. A w tym celu musimy odnaleźć wewnętrzny ład i spokój, poukładać swoje emocje, pogodzić się z przeszłością i zacząć w końcu żyć. Bardzo mocno polecam tą książkę, każdemu.
 • Kornelia B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-07
  Książka, którą większość z nas będzie omijać szerokim łukiem. Bo kto z nas przyzna się wprost, że nasi rodzice mają problem. Pewnie niewiele osób. Jeżeli jednak przypadkiem wpadnie Wam w ręce ta książka, zrozumiecie że bardzo często naprawdę byliście blisko problemu. Ja miałam poczucie, że w pewien sposób zaczynam zauważać schematy w jakich żyłam i schematy jakimi działałam. A właśnie ta świadomość i akceptacja tej rzeczywistości pozwala zrozumieć i odnaleźć tytułowy wewnętrzny spokój. Trudna, ciężka, ale naprawdę bardzo ważna książka.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
3019684
Ładowanie...